Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csirkepaprikást ettem amiben...

Csirkepaprikást ettem amiben a hús valószínűleg romlott lehetett, vízszerű hasmenést okozott. Kárt tehet a magzatban?

Figyelt kérdés
Csirkepaprikast ettem 30 hetesen amiben a hus valoszinuleg romlott lehetett mert par orara ra arra keltem hajnalban, hogy eros hasmenesem lett tole, ami vizszeru volt.Ilyet nem tapasztaltam a terhessegem alatt szerintem tuti gyomorrontas. (A ferjemnek kutya baja egyelore, bar megjegyezte hogy szerinte fura ize volt a husnak) Egybol felcsaptam a googlet persze ahol irnak a liszterozis bakteriumrol. Nagyon felek, hogy baja lesz a babamnak, amit viszont nem talalok, hogy pontosan ez a bakterium mit okozhat? A legnagyobb felelmem, hogy agyilag arthat neki. Azt tudom, hogy vetelessel jarhat de inkabb veteljek el mint, hogy ertelmi fogyatekossaggal szulessen meg szegeny :( (ez a legnagyobb felelmem terhesseg alatt) tud valaki errol bovebben barmit? Mit okozhat egy ilyen bakloves? Jart valaki igy terhesen vagy tud olyanrol akinel rosszul vegzodott?

2020. jún. 25. 04:20
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
A Listeria bakterium hőkezeléssel elpusztul. Nyilván nem volt nyers, se hideg a hús, nem gondolom, hogy így elkaptad volna. Nagyobb veszély a tejtermék, nyers húsok, zöldségek. Rengeteg mindenben megtalálható alacsony csíraszámban.. Lázzal jár általában+fejfájás, hányás, hasmenés. Szerintem csak gyomorrontásod lesz. De egyébként jól diagnosztizálható(vér, széklet), s kezelhető is antibiotikummal. Ha nagyon parás vagy végeztesd el a tesztet, de szerintem nem indokolt.
2020. jún. 25. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi! Igen, ez sem volt vilagos hogy csak nyers husbol kerulhet-e a mehlepenybe. Szakmad altal tudod ennyire a tuneteket?
2020. jún. 25. 04:58
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Ha betegen születik az nem a romlott hús hibája lesz, mivel írtad hogy 30 hetes vagy, már ki van fejlődve mindene. Más nem evett a húsból?
2020. jún. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Biztos csak a husi volt a gond. Nálam a terhesség elején a párolt savanyú káposzta okozott erős, 2-3 órán át tartó vizes hasmenést. A férjem is evett belőle, de neki nem volt baja. A te férjed gyomra is biztosan jobban tolerálta, mint a Tied. Ha elmúlt a hasmenés akkor szerintem nem kell orvoshoz menni. Egy könnyű,kímélő diéta arra a napra és sok folyadék. De ha megnyugtat akkor menj orvoshoz.
2020. jún. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább a paprikás cucc vágta haza az epédet, ami terhesség alatt amúgy is ramatyul működik. Nekem kövem volt, a zsíros paprikás hagymás dolgoktól szaladt vizesen a hasam.

Ettol független persze lehet a hússal is gond.

Nem lett baja a babádnak ne aggódj!

2020. jún. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!