Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok egy babánk lesz...

Terhes vagyok egy babánk lesz viszont nekünk 2 lány név van ami közül nem tudunk választani. Kapja meg a baba mind a kettő nevet vagy válasszunk és a másikat hagyjuk meg majd ha lesz kis tesó?

Figyelt kérdés

Ha mindkettő keresztnevet adjuk a babának benne van a pakliban hogy a következő kislányunknak nem találunk szép nevet.így meg esélyes hogy csak az egyik nevét használnánk a másik meg "elveszik"

A másik oldalról meg benne van hogy nem is lesz több kislányunk akkor meg sajnálni fogjuk hogy nem adtunk két keresztnevet neki.



2020. júl. 2. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen nehéz kérdés ez. Vegyétek figyelembe, hogy a kettő név mennyire passzol össze. Hátha az segít a döntésben. Illetve, annyi de annyi új név jön ki évente,hogy szerintem fogtok találni a kis tesónak a jövőben, bármi is lesz. :)

Vannak ismerőseim,akik ugyan ez miatt adtak két nevet a kislánynak és az anyuka hol Sárinak,hol Lilinek hívja, az apuka csak Lilinek, de a családban is elég vegyesen szólítják és a kislány mindkét nevére hallgat és használja is.

2020. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Az első terhességemnél felírt nevek 90%-át a masodik terhességnél kihúztuk.

Ha ebből indulok ki, akkor én mindkettőt adnám.

A második terhességemnél biztos voltam abban, hogy mi lesz a neve. Utolsó hónapban úgy éreztem nem illik hozzá és teljesen más lett a neve.

2020. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a gyors választ :)

Imádjuk a két nevet együtt, sokkal jobb együtt mint külön , ha csak az egyiket adnánk az túl rövid lenne. Csak elég válogatósak vagyunk (nekem csak ez a két név tetszik semmi más :D )

Arra gondoltam én is hogy beszélek a családdal hogy ne ugyan azon a néven hívja mindenki, szokja meg a picur hogy neki két nevecskéje van csak félek hogy ez összezavaró lesz számára :D

2020. júl. 2. 12:53
 4/15 A kérdező kommentje:

Második válaszoló, neked is köszönöm a gyors választ.

Egyre jobban hajlok az felé hogy kapja a pici mind a két nevet, hisz mire jönne a tesó úgyis rengeteget változna az ízlésünk :)

2020. júl. 2. 12:54
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi eltettük a másik nevet. Szerencsére másodjára is lányunk született. :)
2020. júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Na hát most már tényleg nem tudom mi legyen :D

Elég megosztóak a vélemények.Próbálok a jelenben élni hogy na legyen a pici lány két nevű , de mégis gondolok a jövőre , ha kis tesó is csajszi lesz akkor mihez kezdünk :D

2020. júl. 2. 13:09
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy meg... SZERINTEM nem akkora dráma, ha az első gyerek Anna Kata, a második meg Kata Lili... O:)
2020. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mire jön a tesó bőven találni fogtok újabb neveket amik tetszenek. Ami meg most tetszik az lehet addigra nem is fog. Én adnám mindkettőt ha szép együtt, úgy is találtok a tesónak ugyan így neveket amik tetszenek.
2020. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mellette:

Illik egymáshoz a két név

Lányotok már biztosan van

Nagyon sajnálnátok, ha nem tudnátok "felhasználni" a nevet

Később választhat a kislány, hogy hogyan szólítsák

Tuti nem lövi el valaki más a környezetedben a nevet, aztán te már lehet kiszeretnél a névből


Ellene:

Nehezen találnátok másik nevet jelenleg (de két év múlva lehet megtetszik ugyanúgy valami)

2020. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló, erre már én is gondoltam :D

8-as és 9-es imádat nektek :D :D

2020. júl. 2. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!