Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szemérem csont és vele...

Gyak.kérd. kérdése:

A szemérem csont és vele együtt a derék fájdalom azt jelentheti hogy a baba feje nagyon lent van?

Figyelt kérdés

#Fàjdalom az alhasban
2020. júl. 3. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálam ez pontosan azt jelenti, 37+4 🙂

Hány hetes vagy? 🙂

2020. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
25 :( ma délután kezdődött vettem be magnéziumot de nem jobb
2020. júl. 3. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyes vagyok.

Az én orvosom az ilyesmi panaszaimra azt mondja: bármi is lehet, és semmi is 😅


Ezt azt jelenti, hogy talán csak azt érzed, ahogy a medencéd átalakul, készül a hely az egyre növekvő kisbabádnak. Akkor ez a fájdalom teljesen normális.


Viszont, ha aggaszt a fájdalom, és pihenésre sem múlik (neadjisten' rosszabb lesz) akkor érdemes lenne beszélned egy orvossal, vagy legalább a védőnőddel.

Inkább egy "vaklárma", mint hogy baj legyen.

2020. júl. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A húgomnak pont azt jelentette, hogy nem jól fekszik a baba, nem jól áll a feje, nem tudott beékelődni a helyére. Meg kellett császározni (plusz egyéb okok mellett). Vagyis ahogy fentebb írták jelenthet bármit vagy semmit vagy akármit.
2020. júl. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rá kb egy-két hétre szültem. Egyre erősebbek lettek. Kezdtek tágulni a cuccok.
2020. júl. 4. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem. Az első terhességnél a 30. héttől majdnem kinyúltam, úgy fájt a szemérem csontom. 40+4-en indították a szülést, 10 órán keresztül semmi nem történt, este megcsászároztak, de alig bírták kiszedni a picit, olyan magasan volt.
2020. júl. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is a huszonvalahanyadik hetektől éreztem a szeméremcsontom fájdogálni, a derekam az kb a 14-16. hetektől kezdve fájt. A baba a 32. heti ultrahangon még annyira fent volt, hogy a doki gyakorlatilag a gyomromon keresztül tudta csak megnézni a kis koponyácskáját- merthogy akkor még ráadásul be se volt fordulva. A 36. hétre süllyedt le és ékelődött be a kismedencébe, tökéletes pozícióban, semmi különbség nem volt a szeméremcsont és a deréktáji fájdalomban, max annyi, hogy néha akkor is beleszúrt, amikor ültem, előzőleg meg csak ha terheltem (pl túrázni voltam és kifáradtam). Ha nagyon aggódsz, menj el a dokihoz, de ha az ultrahangokon mindent rendben találnak, akkor ez nem hiszem, hogy feltétlenül problémát jelent. Lazulnak az ízületek, nekem ezt mondta a doki, amikor kérdeztem tőle, hogy ez mitől van, de nem parázott rá különösebben. Most vagyok 37+3 hetes, még egyelőre nem érzem azt, hogy hamarosan beindulna a szülés.
2020. júl. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!