Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vitaminok. Hogyan mit, mennyit?

Vitaminok. Hogyan mit, mennyit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Femibion 0 vitamint szedtem, hogy elősegítse a teherbeesést. A mai napon fogy el a dobozom, de van itthon egy teljesen bontatlan, amit holnaptól bontok meg. Azonban ma pozitívat teszteltem. :) Femibion 1-et kezdek el szedni holnaptól. A kérdésem az lenne, hogy a megmaradt doboz femibion 0-t ne szedjem be? Az van a doboz hátuljára írva, hogy tervezéstől a 3.hónap végéig ajánlják. A 2 együtt sok lenne? A femibion 1 kiváltja a 0-t? :) Köszi!

2020. júl. 9. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
reklámozzák a femibiont teherbe eséstől,bab tervezéstől a szoptatásig. folsavat is kell szedned
2020. júl. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nem ez volt a kérdés. Ráadásul a femibionban van folsav... a kérdés az, hogy az 1-es mellett beszedjem e a 0-t, mert a dobozon az áll, hogy az első 3 hónapban ajánlják.
2020. júl. 9. 11:25
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
A femibion semmit sem ér. Mellé még szedj folsavat.
2020. júl. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Vagy legalább ellenőriztess előtte folsavszintet.


(Sok rossz tapasztalat miatt mondom)

2020. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Szia! Kettőt egyszerre ne szedj be, direkt van kiszámolva hogy mennyi kell melyik vitaminból. Nekem azt mondták, hogy nyugodtan beszedheted a megkezdett 0-ás dobozt. Régebben ezt szedték egyébként is a 3. hónapig, az 1-es az új termék most. Ha elfogyott a 0-ás, akkor át tudsz térni az 1-esre majd. Boldog Babavárást lívánok!
2020. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 szuper köszi!
2020. júl. 9. 11:41
 7/9 anonim válasza:
72%
Szia! Pénteken azt mondta nekem a doki,hogy nyugodtan szedjem be a maradék 0-ást! Utána vegyem a femibion 1-est.
2020. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Malacka1212 ***** válasza:
52%

Szia! Szerintem nyugodtan szedd be a 0-ást. Viszont nem kell hozzá folsav pótlás.Azzal még bajt is csinálhatsz ha túladagolod a folsavat...A femibion éppen elegendő folsavat tartalmaz.

Egy 30 hetes kismami :)

2020. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

De nem vitaminhiányra kell szedni az elején a folsavat, hanem mert megelőz egy gerincfejlődési rendellenességet! A multiban csak az van, ami az anyának kell, az a plusz adag nincs benne, ami a magzatfejlődési probléma kivédésére kell! Arra 4-6 mg/napot javasolnak különösen a 4-6. hét környékén, mert akkor van ez a húzós szakasz, amikor nyitva maradhat a gerinc. Benne van a 3 mg-os folsavak betegtájékoztatójában, hogy erre adják, nem vitaminhiány miatt. De ez viszonylag kevés babát érint azért, szóval ne parázz, ha nem szedted.

A folsav meg egy B-vitamin, így nehezen lehetne túladagolni - kipisiled a fölösleget.

2020. júl. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!