Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek hogy ne legyen...

Mit tegyek hogy ne legyen beteg a gyerekem?

Figyelt kérdés
37 évesen fogok szülni ( második) már 10 éve szültem. Valaki segítene tapasztalatokban milyen vizsgálatokon vegyek részt hogy biztos kiderüljön beteg- e a baba? Hány hetesen,miből áll mennyibe kerül? Mit ajánlotok? Melyikkel voltál elégedett amivel biztos az eredmény? Nagyon félek a korom miatt köszönöm
2020. júl. 15. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

37 èvesen szerintem nem kell ilyenen izgulnod


De

Prena vagy nifty teszteket érdemes

Ezen felül magzati szív Uh-ra 18 hetesen..


Ennél többet nem tudsz szűrni

2020. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rengetegen szülnek ennyi évesen vagy még idősebben.
2020. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért 37 éves nem annyira vén, mint gondolod. Én 36 évesen szültem, csak kombinált teszten voltam és egy magzati szív ultrahangon, az már egyértelműen túlzás volt. A kombinált után azt mondták nem kell semmi más, minden oké. Ha nagyon akarsz mást, akkor prena, nifty jók, ha van rá pénz.
2020. júl. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Tenni nem nagyon tudsz,csak annyit,hogy igyekszel helyesen taplalkozni,valamint vitaminokat szedsz,esetleg valami kis lightosat sportolsz/mozogsz. Ugyan en nem vagyok meg 30+os sem,de van tobbfele teszt (nifty,prena,panorama(?)),amik ugyan nem olcsoak,de szinte 100% pontossaggal meg tudjak mondani a veredbol,hogy van e a babanak barmil,en betegsege (Down,Edwarsd,stb). Ezen kivul nyilvan ultrahangvizsgalatok, egyeb vervetelek szuksegesek.
2020. júl. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 39 évesen szülök,szintén második gyereket, de a nagy már 8 éves. A 12 hetes uh-ot az Istenhegyin csináltattam (talán 30.000.- körül volt) és Panorama tesztet csináltattunk szintén 12 hetesen (ez 165.000.- volt).
2020. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igaz én 10 évvel fiatalabb vagyok, de a magam megnyugtatására csináltattam fizetős trisomy + tesztet, ami 12 kromoszóma rendellenességre szűr. Csak egy vérvétel, de borsos ára van. Prena is jó. Ha itt rosszak az eredmények egyértelmű magzatvíz vételre mennék,az már 100% os. Én a 13. hétben voltam ezen a vérvételen+ugye a genetikai. Magánba mennék, elismert dokihoz, jó géppel. 20. heti nagy vizsgálatra is szintén így járnék el, ilyenkorra szinte biztos, hogy kiszűrnék, ha beteg lenne. Ezen kívül megfontolnám a kardiológiai ultrahangot, mert ahhoz speciális szakember és gép is kell. (ha esetleg van szívbeteg a családban meggondolandó) 20. hét után pedig szóba jöhet a babamozi, ami 4D - s képet ad, így itt is szuperül látható a kicsi. Én már a fogantatás előtt szedtem folsavat, teljesen a 18.hétig. Bízz a magzatodban, hogy erős és egészséges, de én is tudni szeretném, ha baj van. 22 hetes kismama
2020. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztosra SENKI nem fogja tudni neked mondani, hogy a baba egészséges!!


Ugyanis több 100-1000 betegség van, és ezek a drága tesztek csak néhányat tudnak kiszűrni.


Ezt jobb, ha tudod!


Valamint szülés közben/után is megbetegedhet közvetlenül...


Pl nálunk 3 hetesen derült ki, hogy beteg. Pedig egészséges terhességem volt, sehol nem volt semmi probléma. A kombinált teszt is nagyon jó lett. De ha van egy olyan betegség, ami 100.000-ből 1 gyereket érint, azt a Jóisten se mondja meg neked előre!!

2020. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Itt pl fel van sorolva, hogy mit szűr a Panoráma teszt. Ez csak néhány betegség a sokból...


[link]

2020. júl. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as ez nem a Panorama, az ez:

[link]

Egyébként ezek szinte ugyanazt vizsgálják, bármelyik jó és persze, mindent nem lehet kiszűrni, ezzel szerintem mindenki tisztában van, de azért nagyon sok mindent igen.

2020. júl. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A 7-esnek teljesen igaza van. Csak egy pár betegségre van szűrés, amik egyébként is ritkábban fordulnak elő. Autizmusra például sajnos nincsen szűrés, pedig egyre több ilyen spektrumzavarral született gyerek van. A szülés során is lehet idegrendszeri károsodás. Én is megcsináltattam a teszteket, külföldön szültem, csak egyért kellett fizetnem, de őszintén mondom, hogy egyáltalán nem tudom, mi a jelentősége, mert fogalmam sincs róla, hogy mit reagáltam volna, ha valamelyik eredmény rossz lett volna. Nem hiszem, hogy elvetettem volna a babát azért, mert vastag a nyaki redője például. Tehát az ember kifizet 500 ezer forintot azért, hogy aztán álljon ott tehetetlenül?
2020. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!