Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt fogyás?

Terhesség alatt fogyás?

Figyelt kérdés

160g szénhidrát diétát írtak elő, amit tartok. Fogytam vele, de van még sok feleslegem. Lehetséges, hogy terhesség alatt is végig fogyni fogok? Van ilyen? Mindenhol a hízásról olvasok. 1200-1400kcal és ennyi szénhidrát mellett ez nekem fogyás lesz. Nem lesz ebből gond? (30kg túlsúlyom van, nem kevés)


Ismertek olyat, aki terhesen fogyott?



2020. júl. 22. 00:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem vagyok várandós, csak próbálkozunk, és érdekel, hogy ha sikerült, akkor mi lesz a helyzet.
2020. júl. 22. 00:18
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
10 kg súlyfeleslegem volt, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok. Az IR miatt korai vércukor terhelésem volt, ami pozitív lett. 160 g CH mellett voltak csak jó cukraim. Nem híztam semmit a terhesség végére, tehát fogytam. Babám normális súlyú és méretű.
2020. júl. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nem gond, ha terhesség alatt fogysz, ha az zsírból megy, de ehhez szigorú orvosi felügyelet kell. A babának sem tesz jót a túlsúly, meg neked sem.

Ideálisabb szerintem várandóság alatt az egészséges életmód, a mozgás (kismamatorna, jóga, sétálás, de csak ameddig jólesik!!!), ez lehet, hogy csak a súly megtartásár lesz elegendő, vagy a pluszkilók felszedésének minimalizálására. Minden esetre a babának szerintem egészségesebb és biztonságosabb.

Az első hetekben nem baj, ha fogysz, sokan ekkor a káros dolgokat sem hagyják el, mert szimplán nem tudják, hogy várandósak. Viszont ha pozitív a teszted, érdemes orvossal konzultálni.

2020. júl. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
160g CH-al most fogyókúrázol, de ha terhes leszel, csak annyit kell tenned, hogy megemeled a kalória keretedet súlytartásra (fehérjét, zsírt kell többet fogyasztanod).
2020. júl. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
160 g-os diétát kellett tartanom a terhességi cukor miatt. 1 kilót fogytam csak a saját súlyból, a babám 3570-nel született. Elveszi, amire szüksége van 😌
2020. júl. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Fogyókúra nélkül fogytam a 20. hétig. Volt felesleg, 72 kg-val lettem terhes.

Sajnos előtte fogamzásgátlót szedtem, az abbahagyása után lett egy 1.5 éves durva hormonzavarom :(


De kijöttem belőle :)


Nem volt semmi baj, nem is híztam sokat, csak kb 7-8 kg-t.


Szülés után 2 évig szoptattam. Szinte folyamatosan fogytam, egészen 62kg-ig. Emellett petsze ettem rendesen. A tejem folyt :)

Szóval nekem nem okozott gondot a fogyás.

2020. júl. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én még csak túlsúllyal sem kezdtem a terhességet, mégis fogytam. Egyrészt az első 3 hónapban, amit végighánytam és egyébként sem volt étvágyam, utána meg stagnált a súlyom a 20. hétig nagyjából, de amikor elkezdtem volna hízni, akkor meg nekem is jött a terhességi cukorbetegségről a diagnózis és én is áttértem a 160g CH diétára. Kemény 6 kg plusszal mentem be szülni (a kezdéshez képest). Tíz mínusszal jöttem ki a kórházból, és még három lejött az első hetekben. A baba tökéletesen egészséges, és amúgy én sem gyengültem le különösebben. Amennyiben beviszed a megfelelő tápanyagokat, vitaminokat, a fogyás nem okoz problémákat, a baba elveszi, ami neki kell. Éheztetni viszont nem szabad magad, oda kell figyelni hogy mit és mennyit eszel. Viszont a kalóriaigény nem nő jelentősen terhesség alatt, a legeslegvégére lesz szükséged nagyjából 300 kcal-al többre, szóval annyira nem kell megijedni attól, hogy mennyi kalóriát eszel meg. A legrosszabb, ami történhet, hogy neked lesz valami hiánybetegséged, egyik barátnőmnek a fogai töredeztek le folyton a terhessége alatt, mert a baba igényeit a test a saját kára árán is kielégíti. A terhesség ilyen fura állapot, hogy átmenetileg másodrangú szereplő leszel a saját tested szemében :D
2020. júl. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En 150 gr ch dietan vagyok plusz melle inzulin, 33hetes varandos vagyok eddig tobb mint 8 kgot fogytam.
2020. júl. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hű 8-as, az jó durva, hogy még inzulin is kell 150 g mellé , kitartást!😱 én az első válaszoló vagyok, nekem néha a 160 g is brutális volt, pláne a gyümölcsök miatt.. az édesség nem hiányzott.
2020. júl. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es. Igen, sajna ha nincs inzulin akkor ehgyomorra reggelente jocskan 8-9 fölé ugrott a cukrom. naokozbe meg dieta mellett volt hogy 9-10 is volt etkezes utan egy oraval, igy a doktornő inzulin melett döntött, igy most tobbnyire 4,8-7 között valtoznak a cukorertekeim.

Bar annyi hatranya van hogy a 32dik hetre mar 2 es foku volt a meglepenyem:/

2020. júl. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!