Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elso trimeszteri labor es...

Elso trimeszteri labor es genetikai vizsgalat?

Figyelt kérdés
7hetesen voltam a nogyogyaszomnal, mondta hogy kerjek idopontot a korhazba elso trimeszteri laborra. Kerestem a neten, hogy mit vizsgalnak de nem sok mindent talaltam..illetve, a 12.heti genetikai vizsgalatra is kell kernem idopontot, de ez mar fizetos helyen lenne es igaz errol tobb dolgot talaltam neten meg igy sem tiszta a kep, mert a vedono akit fel kell keresnem nem nagyon akarja felvenni a telefont eleg idegorlo. Szoval valaki le tudna irni reszletesen, hogy a korhazban mit fognak vizsgalni? A 11.edik hetre kaptam idopontot. A genetikai vizsgalatra meg nem kertem idopontot, de ott tudom ultrahang es vervetel lesz. Ha vegre tudok talalkozni a vedonovel akkor utana a haziorvoshoz is megyek es o is megvizsgal? Kioktatasra nem vagyok kivancsi, csak senki nincs a kozelemben aki mostanaban szult es el tudna mondani mi hogyan mukodik pontosan. 9hkm

2020. júl. 27. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Általános kvalitatív és kvantitatív vérkép + máj-vesefunkció + vércsoport és ellenanyag lesz a labor.


A genetikai vizsgálat UH + vérvétel, tudni kell, hogy a vérvétel fizetős sztk-ban is, bár ha fizetős helyen csináltatod, akkor nem lesz meglepi (kombinált teszt).


Védőnőhöz kell menni, ő ad kiskönyvet, azzal pedig mész fogorvoshoz, háziorvoshoz. Nagy dolgot nem csinálnak ellenőriznek, vérnyomást mérnek meg kikérdez a háziorvos, esetleg EKG-t csinál. Ha nem tud, akkor belgyógyászaton fogják megcsinálni.


Aztán ennyi igazából, a 12. heti UH után a leletekkel szoktak visszamenni nőgyógyászhoz.

2020. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Ez nagyon egyedi



Nàlunk:

Kapsz beutalót és a helyi sztk-ba lehet menni időpont nélkül laborba.


Mivel magánban mentem a 12. Hetire így a kórházba nem.

Ott lehet menni többféle vizsgálatra.

Mindegyik alapja egy Uh és egy vérvétel / csak az uh a kötelező...a többi kórházban is fizetős



A legtöbb helyen már a kiskönyvvel kellene menni

2020. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Ja, igen, kettesnek igaza van, el is felejtettem, hogy amúgy a kiskönyv maga a beutaló, szóval lehet az sztk-s labor problémás lesz.
2020. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi, addigra azert remelem lesz mar kiskonyv, meg 2 het.:) koszi a valaszokat
2020. júl. 27. 11:53
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
:-) Nem kell rohanni, a 12. heti UH-n kívül minden csúszhat kicsit, a labor nekem a 14. héten lett meg. Fogorvos pl. simán mehet 2. trimeszterre, ha mondjuk most rosszul vagy.
2020. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Genetikaira ha kombináltra mész, akkor már most kérj időpontot, mert a vért a 8-9. héten kell levenni, majd ezt követi az uh 12 hét körül.
2020. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6: nekem az UH után vették le, aznap.
2020. júl. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az ultrahang utan vettek le aznap, az eredmeny pedig 2-3 munkanap volt,mire emailben megkaptam.
2020. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6 vagyok. Nekem így mondták és így is csinálták a genetikai központban. De lehet akkor nem mindenhol van így.
2020. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!