Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez soknak, kevésnek vagy...

Ez soknak, kevésnek vagy jónak látjátok terhesség alatt? Mit gondoltok ez így megfelelő?

Figyelt kérdés
Az etkezesemre gondolok, a mai napom Pl így nézett ki: reggelire megittam egy koffeinmentes kávét, és ettem 1 magos kiflit zöldséggel, felvagottal, ebédre borsó főzeléket ettem tukortojassal, egy normál adagot se nem nagy adag se nem kicsi. Vacsorázni meg nem vacsoraztam, de általában tojást, melegszendvicset, szendvicset eszek. KB mindennapom így néz ki, nassolni nem nagyon szoktam nagyon ritkán popcorn vagy gyümölcs. Borzasztó hányingeres vagyok így alig tudok megenni dolgokat. Sajnos 6 kg plusszal indítottam a terhességet, és nem akarok a végére bálna sem lenni, de eheztetni sem akarom a babát. Pajzsmirigy beteg vagyok, ezért hiába próbálkoztam nem tudtam lefogyni előtte, és félek után is nagyon nehéz lesz.
2020. júl. 27. 18:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem kevés, és nem nevezném túl jónak sem.

A szendvics oké, de a borsófőzelék a rántás miatt olajos, a tükörtojás szintén olajos. Este is enni kell, nem napi kétszer.


Inkább 5 mégha ebből 2 valami gyümölcs, vagy joghurt.


Ebédre valami egészségesebb nem ártana, és este is egyél. Nem fogsz elhízni ha kicsit többet, de jobbat eszel.

Inkább valami saláta lett volna délben egy kis grillezett hallal, és akkor ha benyomsz este valami vacsit, ugyanott vagy kalóriában.

2020. júl. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is hasonlóan néz ki a napom, kivéve, hogy a vérnyomásom miatt koffeines kávét iszom, napi 1-et. Ezen kívül néha eszem még joghurtot, jégkrémet, ha megkívánom. Mi csak teljes kiörl. tönkölykenyeret fogyasztunk,ezt szeretjük. Mostanság többet nasiztam, gumicukrot és tökmagot, sajnos :D de próbálom tartani a mértéket én is. 6 hónapos terhes vagyok +5 kg jött fel,de mindenki szerint csak a mellem, hasam nőtt és az arcom kerekedett ki :D Sokat mozgok, sok vizet iszom és minden nap eszem vagy gyümit vagy zöldséget,változatosan főzök.
2020. júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem iktass be tízórai meg uzsit is. Ne nagy dolgot. Egy alma vagy Muzli szelet, kefir, joghurt. Ilyesmi.
2020. júl. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Természetesen az etkezesek között van hogy bekapok valamit, de nem mindig, ezért is írtam hogy nassolni leginkább gyümölcsöt szoktam, én nassolok reggeli és ebéd között is :D


Kedves első, nyilván nem mindennap eszünk borsofozeleket, tehát változatosan eszünk, de a szörnyű hányingerem miatt igencsak korlátozva vagyok, hogy mi az amit bír a gyomrom és mi az amit nem, hiába nézem én hogy mit kellene egyek, ha egyszer már a gondolattól rohanok a wcre.

2020. júl. 27. 20:14
 5/16 anonim ***** válasza:
Az a 6 kg plusz az semmi, ne idegeskedj ezen, tenyleg próbálj meg esténként is enni, de amúgy amit leírtál, az se olyan vészes, nem lehet mindig húst meg salátát enni.
2020. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit félre érthető voltam. Szoktam vacsorázni, csak ma még a kérdés írásakor nem vacsoraztam.
2020. júl. 27. 21:19
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

Első vagyok, igen kicsit félreérthető volt nekem.


De ha vacsizol, meg megy mellé gyümölcs, ez-az akkor ok.


Lehet hogy csak engem ráz a hideg a borsófőzeléktől.


Amúgy ne aggasszon a hízás. Én 32. hétig nem híztam, aztán 8 hét alatt feljött 15 kiló.


10 hetes a fiam, kevesebb vagyok mint előtte.

Viszont a hirtelen hízás miatt jóó csíkos lett a hasam.

Lehet te egyenletesebben hízol 🙂

2020. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok 9hetes,igazából én nem nézem, hogymit eszek, mert örülök ha a hányinger mellett valamit megtudok enni, ami jól is esik. Mai reggeli croissant volt, ebédre ettem levest, grill csirkét, napközben és munka közben ettem 3kiflit egy nápolyi, estére ettem 2 sargabarackot meg egy tányér levest, de egész nap émelyegtem🙄
2020. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A hízás csak amiatt aggaszt, mert 155 cm vagyok, így elég alacsony, már csak szimplán a terhesség is furán fog állni, egy ismerősöm pont velem egymagas és vékonyan kezdte a terhességet, de a végére már szörnyen nézett ki, pedig nem hízott sokat a terhesség alatt, nálam még a plussz is, azért igyekszem nem össze vissza enni mindent, ami hizlal, így este 11 kor már nem eszek meg fel kg zsíros kenyeret, de nyilván dietazni sem fogok, csak próbálom a számomra es a baba számára is a legjobbat kihozni a helyzetből. Sajnos a csíkokat szerintem én sem úszom meg, a 6kg plussz is csikossa tett néhol :( Kedves utolsó! Én is pont így vagyok, bár én már bármit megennek amit nem én csinálok, valahogy mire megcsinalom elmegy tőle a kedvem, folyton úgy érzem magam mint aki másnapos, és kavarog a gyomra, van olyan nap amikor szó szerint nincs egyetlen egy kaja sem amit boldogan ennek, ezeken a napokon muszáj evést folytatok, és befogom az orrom. Elég vicces, de hatásos :D
2020. júl. 27. 22:20
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem mikor hányingerem volt a margarinos zsemle, paradicsommal csúszott csak.

Ugyanez kenyérrel nem ízlett.

Illetve alma meg banán tonna számra.

2020. júl. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!