Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kellett valakinek mellkasröntg...

Kellett valakinek mellkasröntgenre mennie terhesen? Volt utána ebből probléma?

Figyelt kérdés
2020. júl. 30. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Miért kell neked terhesen mellkasrontgen?
2020. júl. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem kell, a kérdés elméleti.


Mondjuk betegség miatt vagy baleset miatt.

2020. júl. 30. 15:46
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem lenne semmi probléma, csak a biztonság kedvéért nem szokták. Szinte bármilyen beavatkozást elvégeznek, ennél sokkal durvábbat is, ha muszáj.


Kardiológián dolgoztam, 40 éves kismama infarktust kapott - egyértelmű volt, elvégzik a koronarográfiát, ami marha sok mellkasröntgent jelent tudlajdonképpen.

2020. júl. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Rontgen asszisztens vagyok. Ivarerett holgyektol elso kerdesem, hogy nem e terhes, ala kell irni a papirt, hogy beleegyezik. De volt mar olyan, hogy nem tudta es rontgen lett csinalva,az sem tragedia, le kell kerni a dozist es szakvelemenyt mondd a nogyogyasz, genetikus annak fuggvenyeben. A gazabb az, amikor kismedencet vagy lumbalis gerincet rontgenezunk kismamanak, ott nem tudunk olommal takarni. Termeszetesen jar a mellkas rtg is sugardozissal, de a mi modern gepunk mar nagyon kis szort sugarzast ad, tenyleg minimalis. Mellkasrontgennel le tudjuk takarni az ivarazerveket,ami igy szinte alig kap sugarat. De. Ha az illetonek nem eletbevago a rtg, nem ajanlom, plane ha mar kiderult a terhesseg. Az elejen mindent vagy semmit elven mukodik a petesejt. En pont beagyazodas kornyeken voltam fent a mutoben, ahol rontgeneztunk is. Nagyon pici szort sugar ert, na es ugye olomba voltam burkolva, de kikertem a nagy szaki fizikusunk velemenyet is. A zigota megmaradt, sikeresen beagyazodott, most vagyok a 25.hetben es minden rendben a babaval, de azert megcsinaltattam a prena tesztet, biztos, ami biztos:) Egyebkent az 50 koruli kolleganoim mind melo melletg estek teherbe es akkor meg sokkal nagyobb dozist kaptak az elavult kibizsgalasok keszizese kozben es egyikuknek sem lett fogyatekos, serult babaja. Remelem segitettem.
2020. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Radiológusként ügyelve nagyobb dózist kaptam az átvilágítóban az első hetekben,mire kiderült,hogy babát várok. Nem lett semmi baj. Amúgy csatlakoznék az előttem szólóhoz.
2020. júl. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!


Olyan esetekre gondolok, amikor valaki évekig próbálkozik és még nem tudja, hogy terhes, tehat az első 2 hétben van. Ennyi idő alatt történhet törés betegség vagy akár munkahelyi alkalmassási vizsgálat.

2020. júl. 31. 06:08
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korán még az szokott érvémyesülni, hogy vagy megmarad és egészséges lesz (ill. nem emiatt lesz baja később), vagy elvetél az illető. Fejlődési rendellenesség akkor merülhet fel, ha később éri nagy sugárdózis.
2020. júl. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!