Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon rittán előfordul,hogy...

Nagyon rittán előfordul,hogy nem jön össze orvosi segitség nélkül a terhesség sok probálkozás után sem, és csoda történik teherbe esik a nő?

Figyelt kérdés
Nagyon rittán előfordul,hogy nem jön össze orvosi segitség nélkül a terhesség sok probálkozás után sem, és már nőgyőgyászhoz is meg van az időpont.Anyuka elmegy a nődokijához,vizsgálaton minden rendben van,és lombikprogramos nőgyogyász vizsgálaton kiderül,hogy észrevétlenül terheség lett.észrevétlenül teherbe esett a nő és,akkor már nődokinál 6.hétben vagy 12-13.hét van az anyuka?

2020. aug. 4. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Regényt írsz?
2020. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem is olyan ritkán fordul ez elő. Az orvostudomány eléggé korlátozott képzelőerejű. Pl. PCOS-nál biztatják azzal a nőket, hogy nem lehet gyerekük, de sokan fogannak spontán mégis. Vagy korai menopauzával riogatnak és abrakadabra, mégis bekopogtat a gyerek. Miközben egyre több a meddőségi probléma, fogalmuk sincs, hogy mitől és csak tüneti kezelésben részesítik (lombik), de simán lehet, hogy valami átáll a szervezetben és helyreáll a fogamzóképesség.
2020. aug. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Elo pelda vagyok ra. Inzulinrezisztencia+PCOS a koztudatban ugy el,hogy meddo vagy. Persze gyakorlatban nem igaz,mert nagyonis jol kezelheto betegsegek (dieta+gyogyszer). Viszont nekem kezeletlenul is sikerult spontan teherbe esnem.
2020. aug. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Szintén Ir és pcos. Orvosi stimuláció ellenére sem lettem terhes. 2 év múlva spontán sikerült. 18 hetes vagyok éppen 😊
2020. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"PCOS-nál biztatják azzal a nőket, hogy nem lehet gyerekük" ilyet én még csak gyakorin olvastam. A PCOS nem feltétlenül okoz meddőséget csak néha okozhat. Nekem IR+PCOS+endometriózis kombóm van, a doki ugyan felkészített arra, hogy nem biztos, hogy könnyen teherbeesem, de nem zárta ki.

Végül spontán sikerült megfelelő diéta mellett.

2020. aug. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A szakorvosok nyilvan tudjak,nem egyelo a meddoseggel. Viszont pl mikor en koraterhesen bekerultem sima surgossegire veszes hanyassal,ott a doki kerdezte,hogy megtartjuk e,illetve tudom e,hogy ez csodaszamba megy,hogy valaki PCOS-val teherbe essen,es ezert is orul,hogy megtartjuk,mert tobb ugysem biztos,hogy lesz.
2020. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5: #2 vagyok, a gyakorin is élő emberek írják le, miket mondanak nekik az orvosok. A facebook is tele van ilyen sztorikkal, ott arccal, névvel fémjelezve. Közeli ismeretségi körömből rögtön van két személy, akinek PCOS(+IR) kombóval közölték, hogy nem lehet gyereke, az egyik aztán spontán esett teherbe és teljesen tervezetlenül, csak nem védekeztek, mert hogy neki "úgyse lehet"...!

Szerintem nagyon káros, hogy az orvosok tudatlanságból vagy miért ilyen végítéleteket közölnek a nőkkel, hiszen a pszichés hatásnak nagy ereje van, különösen ha negatív.

Nyilvánvalóan nem okoz a PCOS meddőséget, hiszen számtalan példa van a spontán teherbeesésre. Talán a meddőség helyett pontosabb kifejezés a nehezített gyermekvállalás, de ehhez egy globális egészségügyi kommunikáció módosításra lenne szükség.

Miközben az orvosin már tanítják, hogy létfontosságú, hogyan fogalmaznak meg az orvosok dolgokat a páciensnek, csak ez nagyon nem jelenik meg a gyakorlatban. De még a nehezített se pontos, csak ha nagy mintát nézünk. Az adott személyre egyáltalán nem pontos, hiszen lehet, hogy ő spontán lesz terhes, vagyis nála egyáltalán nem lesz nehezített. De ha már tíz embert nézünk, akkor lehet hogy öt spontán teherbeesik, öt nem, tehát... De az öt nem teherbeeső alapján minek toljuk a képébe a másik ötnek, hogy nem lehet gyereke?

Tök jó, hogy végre vannak orvosok, akik ezt finomabban tudják megfogalmazni, de ettől sajnos még a nagy többség nem ilyen. Te eggyel találkoztál, de ez a kivétel, szerencsés vagy. Ettől nem kéne elvitatni azt, amit a többség tapasztal. Persze remélhetőleg ez változni fog már, ahogy az is nagy nehezen megváltozott a nőgyógyászati gyakorlatban, hogy egy cisztát nem rögtön henteskéssel reagálnak le, hanem "várjuk meg, hogyan viselkedik". De régen irgalmat nem ismerve rögtön vagdosták a nőket, s ezzel sokszor ment a petefészek is a levesbe. Most meg abrakadabra, hagyják a cisztákat maguktól eltűnni, ami sok cisztának a veleszületett természete. Ami meg marad, azt kezelik.

2020. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem mindig reményt adott amikor pl egy ismert ember (pl: Kulcsár Edina) bevallotta, hogy PCO mellett sikerült teherbe esnie, ráadásul kétszer is. Itt a gyakori kérdésen is sokszor lehet ilyet olvasni, nekem hasznosak voltak ezek a pozitív történetek. Van egy ismerősöm is akik sokáig próbálkoztak, elkezdett diétázni, és teherbe esett. PCO-m van (IR az nincs nekem), igaz nekem orvos sose jelentette ki, hogy nincs esélyünk. Több mint 4 éve küzdünk a babáért, nálunk nem jött össze természetes úton. Lombikra kerültünk, ott kiderült, hogy van véralvadási zavarom is (MTHFR mutáció, véralvadás szurival lehet ezt kezelni). Valószínűleg ennek nagyobb köze volt nálunk a sikertelenséghez. 2.lombiknál derült ki, ott kaptam rá kezelést, sikerült is, de missed ab lett. Most a 3. lombik is sikerült, hogy kapom a szurit is.Most vagyok 5 hetes, reméljük most nem lesz semmi baj. Rengeteget költöttünk a sok vizsgálatra, de legalább ez végül kiderült, amit kezelni is lehet. Azt beszéltük, hogy sem fogunk védekezni, és következőleg hátha sikerül spontán Szokták mondani azt is, hogy a terhesség rendbe rakhatja a szervezetet valakinél.
2020. aug. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7: #5 vagyok. Elnézést, akkor félreérthetően fogalmaztam. Elhiszem, hogy van ilyen orvos, aki ezt mondja, ismerem én is a magyar közegészségügy helyzetét, nem ezt kérdőjeleztem meg.

De úgy általában az interneten a PCOS egy eléggé gyakran taglalt téma. Én főleg angolul szoktam olvasgatni róla, és soha egyetlen egyszer sem jött elő, hogy a PCOS biztosan meddőséget okozna, csak hogy meddőséget okozHAT. De mindemellett tele van sikersztorikkal is az internet nőkről, akik PCOS mellett estek teherbe, többen leírják a módszerüket is, meg az életmódjukat, hogy ezzel is segítsenek másoknak. A két problémám (az IR+PCOS kombót egynek tekintem) közül az endometriózistól féltem jobban, annak sokkal rosszabb a "sajtója" ebből a szempontból és PCOS-sel szemben nincs rá kezelés.

Ezzel szemben itt gyakorin többször olvastam olyan kommenteket, amiből kiderül, hogy valaki elolvasott egyetlen forrást a PCOSről, amiben benne volt, hogy meddőséget okozhat és ezt ő vagy félreolvasta, vagy félreinterpretálta, de az jött le neki, hogy márpedig ha ilyen betegségben szenvedsz akkor nem lesz gyereked. Na ezért mondtam, hogy csak gyakorin olvastam ilyet.

A hozzászólásod további részével egyet értek. Amikor a PCOS diéta nehezen ment, engem mindig az motivált, hogy ez teheti a különbséget aközött, hogy lesz gyerekem, vagy nem. Ha velem előre közli az orvosom, hogy hát ez esélytelen, akkor nem hiszem, hogy betartottam volna.

Teljesen egyetértek azzal, hogy tudatosítani kéne a nőkben (meg mellesleg az orvosokban is), hogy a PCOS nem egyenlő a meddőséggel. Akkor ugyan kevesebb "csodababa" születne, de nem vennék el annyi nőtől a reményt és így többeknek lehetne gyereke.

2020. aug. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!