Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama vagyok és AFP során a...

Kismama vagyok és AFP során a Hepatitis B pozitív lett, de az orvosom azt mondta ne aggódjak, mert nem jelent veszélyt a babára és rám se nézve, de tavaly kaptam A és B ellen oltást utazás miatt, akkor lehet azért lett pozitív?

Figyelt kérdés
2008. nov. 26. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit utánaolvastam a témának és azt találtam, hogy a hep-B védőoltást 3 lépcsőben adják be. 0.-1.-6.hónapban történik az alapimmunizálás és ezután az . évben adják az emlékeztető oltást.

Azonban létezik egy gyorsított változat (pl. Last minute utak miatt vagy járvány miatt), ilyenkor 0.-1.-3. hónapban van az alapimmunizálás és emlékeztető oltás a 12. hónapban.

nem tudom, te melyiket kaptad, de ha a gyorsított menet szerint és mondjuk az emlékeztető oltást nem kaptad meg, akkor lehet, hogy így sikerült a fertőzést összeszedni.

Ennyit találtam, de egy orvos vagy a védőnő biztos többet tud mondani erről.

2008. nov. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Az emlékeztetőt most szeptemberben már nem kaptam meg, de ezzel mayarázzák csak sajnos még egy orvostól sem kaptam konkrét választ.
2008. nov. 27. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!