Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet méhen kívüli terhességem...

H.22.07.95 kérdése:

Lehet méhen kívüli terhességem ezekkel a hcg értékekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A nem várt előtt 4 nappal teszteltem mert furcsán éreztem magam és nagyon szurkalt a hasam.

Hetfo este egy 2db-os (xepil) teszteltem kB 10 mp alatt 2 erős csík lett, majd kedd reggel ismét ugyan ez. 3. napra vettem egy digitalis teszt is ami szintén pozitív és 3+ jelzett. Nemvart napján mentem a nőgyógyászhoz, aki uh-n először nem látott semmit, majd a jobb petevezetekben valamit észre vett. Azt mondta előfordulhat hogy ott tapadt meg, és lehet ez egy méhen kívüli terhesség lesz. Gyorsan el is küldött vérvételre hcg-t nézni.

Hétfőn kell hozzá vissza mennem akkor megint uh és vérvétel, hogy össze tudja hasonlitani a hcg eredményeket.


(Tegnap este meg is jött a hcg eredménye 16140 IU/L * < 5,3.)


Előfordulhat mégis a méhen kívüli terhesség?



2020. aug. 8. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

16 ezres HCG-nél már régen látni kellene, ha méhen belül lenne. Általában 1500-as HCG-től szokott látszani a petezsák.


Szóval vagy az orvos vak, vagy méhen kívül van. De méhen kívülinek meg már nem kicsi, 16 ezres HCG-vel...

2020. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hüvelyi UH-t csinált? Szabad hasi folyadék nem volt?
2020. aug. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Uh: norm. nagyságú és szerkezetű uterus AVF, endometrium 12mm, bal ov. 25x14 mm norm. Jobb ov. 38x27mm norm. Mellette 24x16mm EUG-re susp. echogenitas. Douglas üres.


Ezt írta a papírra és a továbbiakat amit már leirtam a kérdésben.

2020. aug. 8. 17:45
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég erősen méhen kívüli lesz sajna. Mint mondtam, 16 ezres HCG-nél egyértelműen látszódnia kellene minimum egy petezsáknak méhen belül. Az mondjuk furcsa, hogy ekkora méhen kívülinél nincs folyadék, de hát láttunk már érdekes dolgokat. Én a helyedben nem várnám meg a hétfőt, hanem beszélnék az orvossal.
2020. aug. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
És egyébként kizárt dolog, hogy 4 nappal menzesz előtt ennyi legyen a HCG. Valószínűleg már az előző vérzésed sem rendes menzesz volt.
2020. aug. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A nemvart napján volt ennyi.

Hát most nagyon letört vagyok. 🥺😢

2020. aug. 8. 17:55
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Sajnálom. De ne várd meg a hétfőt, mert ha valóban méhen kívüli, akkor 16 ezres HCG-vel meg egy 2,5 centis képlettel ez kb. bármikor megrepedhet. De hátha csak elnézte a doki, vagy nem tudom.
2020. aug. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat én sem várnám meg a hétfőt...nekem is volt vagyis még van egy méhen kívüli terhességem,de már csak 9mmx9mm megy össze felé,mert szerencsére elhalt. Nekem is kb. akkora volt,mint a tiéd(21x22mm),de én folyamatosan véreztem és a hasüregemben is vér volt. Engem ezekkel a méretekkel 8 napig kórházban megfigyeltek. 2 naponta vérvétel napi szinten ultrahangoztak. Annyi szerencsém van, hogy ugye elhaló félben van,de még mindig levegőben lóg a műtét esélye, viszont mivel javul így egyelőre van rá esély,hogy nem kell kivenni a petevezetékem. Arra készülj,hogyha meg is úszod, akkor is hónapok kínlódása vár rád... már 2 hónapja vagyok ebben a helyzetben,de szerencsére már nincs vérzés meg fájdalom,de, azért érzem,hogy ott van. Remélem, hogy te is megúszod "ennyivel" és nem kell műteni,de én a helyedben azonnal mennék a kórházba.
2020. aug. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Kiderült már valami? Hogy vagy?

2020. aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sajnos igen, ki kellett venni a jobb petevezeteket. 🥺

Úgyhogy most a gyógyulás következik.

2020. aug. 12. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!