Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit reagáltok ilyen helyzetekben?

Mit reagáltok ilyen helyzetekben?

Figyelt kérdés

5 hetes terhes vagyok, amiről még nem szóltunk a rokonoknak, de folyamatosan megkapom, hogy “Szüljél már, mert kifutsz az időből!”.


Ti ezekre a mondtatokra hogy szoktatok reagálni?


Szüljél már!!!

Szüljél már, mert gyermek nélkül nem teljes az élet!

Szüljél már, mert a gyermek a legnagyobb kincs!

Szüljél már, mert nem lesz, akinek átadhatod a genetikai állományodat!

Szüljél már, mert kifutsz a időből!

Szüljél már, mert később magányos leszel!


Azt azért fontosnak tartom hozzátenni, hogy 24 éves vagyok, ezért sem értem, ezt a kifutsz az időből szöveget.



2020. aug. 11. 09:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Fuhh, nem tudom, hogy reagálnék, nekem ilyet soha az életben senki nem mondott, pedig 30 évesen szültem... De esélyes, hogy rendesen helyretenném az illetőt, hogy foglalkozzon a saját méhe tartalmával.
2020. aug. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Elég érdekes lehet a közeg amiben élsz ha 24 évesen így fújják neked.Én idősebb vagyok nálad és még nem kaptam ilyen megjegyzéseket.Ha kapnék megmondanám, hogy majd én eldöntöm mikor jön el az ideje.
2020. aug. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ilyet nem mondtak. Kik mondják Neked?

Tényleg van ilyen, hogy 24 évesnek ezt mondják vagy csak unatkozol és kiírtál egy kérdést?

Manapság inkább az idősek is a késői gyerekvállalás mellett kampányolnak.

2020. aug. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Hát én elhajtanám a halálf.szára az ilyen embereket az fix!

Nyugodtan mondd nekik, hogy szülök majd ha akarok!

2020. aug. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Én azt szoktam mondani, hogy majd én azt szabályozom.
2020. aug. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

Huh, hát 24 évesen még nem kaptam ilyeneket, de most 29 évesen már folyamatos a kérdezősködés célozgatás, számonkérés, és nem csak családom belül, hanem barátoktól, ismerősöktől is. Oké, nyilván, ha most egy barátnőm/anyósom egyszer megkérdezi, hogy állunk a babaprojekttel, nem sértődöm meg, de az állandó zrikálást utálom.


Pláne azt utáltam, mikor még csak próbálkoztunk és nem akart összejönni, akkor néha már elsírtam magam egy ilyen kérdéstől. Amúgy én is 5 hetes vagyok most :) De nyilván senki nem tud még róla, nem is akarom beleélni magam, így viszont ugyanúgy zavarnak ezek a kérdések.


Pont hétvégén támadott le a férjem mamája, így, hogy "miért nincs még gyerek"? Meg, hogy védekezünk még...? Hát basszus, magánügy.

2020. aug. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk kicsit más kérdések voltak, de hasonlóak. Például: mikor lesz gyerek, mikor lehet babázni, mikor akartok gyereket. Mi 4 éve küzdünk már, hogy sikerüljön, már lombikra is járunk. Attól függ, hogy mit válaszolok, hogy ki kérdi. Valakit beavattunk például, ők max azt kérdezik hogy mi újság.

Na de amiket mondani szoktunk: majd szólunk ha itt az ideje, majd jön ha jönni szeretne (igaz ezzel elmondod, hogy próbálkoztok). Amikor meg olyan kérdezte akivel nem is voltam közeli viszonyban neki általában csak annyit mondok, hogy majd egyszer.

2020. aug. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Hát nem tudom, engem sosem tálalták meg ilyennel...

A legjobb válasz amúgy a majd, ha uyg érzem itt az ideje. Ha máshogy kérdez ő, ugyanez és téma váltás

2020. aug. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem ilyen erőszakosan, de anno pedzegették páran, hogy miért nem lesz már gyerek. Nem foglalkoztam velük, mondtam, hogy ez az én dolgom.
2020. aug. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Szerencsére így tőlem, tőlünk sose kérdezték.


Amúgy, lehet csak az én környezetben van így, azt vettem észre, hogy mindig a nőnek szegezik ezeket a kérdéseket. Na nekem ebből lett elegem, mert ehhez nem csak én kellek. Olyankor mondtam is, hogy nem csak rajtam múlik/kérdezd a férjem/nem csak én kellek hozzá stb. Akkor általában annyiban is maradt ez a téma. (persze értem, hogy miért a nőt kérdezik, de lehet a férfit is ugyanúgy faggatni.)


3-as válaszolónak írom, hogy igen, vannak ilyen emberek, akik már a 24 évest is faggatják. Nálunk soknak jött korán a baba... 18 évesen.... Egy baráti házastársunknál pedig 6 gyerek van 31 éves létükre. Na ő mindenkinek "osztja", hogy szülj fiatalon meg, hogy ehhez pénz sem kell. (nekik szerencséjük volt)


Kedves kérdező, attól függően válaszolnék, hogy ki kérdezi. Nyilván akik közelebb állnak azoknak kedvesen vagy megmondom, hogy ne kérdezzék. Akik pedig nem állnak közel, azoknak meg megmondom, hogyha jön, majd szólok,addig hagyjanak.


Boldog babavárást!

2020. aug. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!