Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28-30 hetes kismamák ti hogy...

28-30 hetes kismamák ti hogy vagytok, van fogadott orvosotok?

Figyelt kérdés
29.hétben járok, a kórházban mindig ugyanannak a dokinak a napjára megyek tanácsadásra, illetve több éve hozzá járok minden féle bajommal, mert sajnos volt elég. Mióta terhes vagyok, a kórházban 10,10,5,5 ezret adtam neki, hozzáteszem nem kérte, de mindig soron kívül fogadott. Hogy van ez most a kórházban? Ha napközben rád jön a szülés és leadod a kiskönyved, akkor akihez jártál tanácsadásra, annak kell bemenni hozzád? Ha később, akkor pedig aki esetleg ügyeletben van? Hallottam ezeket a megfogadásos dolgokat, de olyan dolgok vannak, hogy csak bámulok. Élből rávágja az egyik, hogy 150, a másik meg hogy nem fog 12 órát a szülőszobán lenni. Érdemes így egyáltalán valakit megkérni? Lehet, hogy az a gyerek a szülésznő kezében landol, de az is lehet, hogy tényleg fél napot ott lesz az ember lánya. Nekem második baba, de a fiam már tinédzser, rég voltak azok a dolgok, akkor minden másképp volt. Felkerestem az osztályvezetőt, szóltam neki, tejeltem rendesen, de aznap jött vissza nyaralásból, amikor elment a vizem, és csak maszekban fogadott, de mindig beküldött másik dokihoz a kórházba hogy vegyen mintát, nézzen meg uh-n, stb. ez sem ferr, viszont a szülésnél ki se jött a beöntés utántól. Most még az sem biztos, hogy simán szülhetek, majd néznek hegvastagságot, mert volt tavaly méhen kívülim is. Komplikált esetben, ha programozott császárra készülnek, akkor csak az osztályvezető főorvosnál lehet szülni? Ha pl. valakinek emelkedett cukorértékei vannak, az most szülhet simán? Mert anno magas cukorral simán szültem, majdnem elvéreztem, de állítólag nem ettől ... Kérdezgessünk egymástól, érdekel a ti esetetek, véleményetek.

#fogadott orvos #szülés fajták
2020. aug. 14. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
34 hetes vagyok. Van fogadott orvosom. 15000 Ft/alkalom. Elvileg a szülés 150000 lesz. Simán fogok szülni ha minden igaz. A többihez még nem tudok hozzászólni. A vérnyomásom magas de kezeljük, méregetem eddig mimden jó. Ez nem zárja ki a természetes szülést. Kicsit vizesedik a lábfejem de kordában tudom tartani egyenlőre. Azt tudom, hogy jövőhéten lesz szabin az orvosom. Mire odakerül a sor addigra ott lesz már. Sok emberrel beszéletem akik nála szültek. Mindig ott volt amikor kellett. Szóval megbízható úgy tűnik. Ha komplikáció lép fel ugyanúgy ő császároz majd. Ennyit tudok hozzászólni. 😊
2020. aug. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Bocsánat hogy kicsit offolok de a vírushelyzet miatt nem úgy van ha nem a fogadott orvos van ügyeletben nem jöhet be? Mert én ilyet hallottam. 30. Hétben vagyok, még nincs fogadott orvosom (nem is tudom ennyi idősen meg lehet-e kérni egyáltalán valakit) de ha nem jöhet be úgyse a szülésre akkor van egyáltalán értelme? Vagy ez a szabály csak nálunk van?
2020. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2-es, kórháza válogatja.

Ahol én fogok szülni (szt. Imre, Bp.) ott is egy darabig ez volt, hogy csak ügyeletben lehetett, de jelenleg fogadott orvossal szülhetsz, ha van.

Nekem amúgy van fogadott orvosom, részben mert parás vagyok, meg mert vannak problámáim is, és szerettem volna elkerülni a kerületi kórházat/ Sztk-t.

Elvileg hacsak nem lesz szabin (előre elmondta mikor lesz), akkor ő lesz benn, ha császár, ha nem. Nekem nagyon nagy megnyugtatás, hogy bármikor kereshetem, eddig bármi gond volt, nagyon hamar utolértem.

2020. aug. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez a vírus is bejátszik az biztos, meg hát értem, hogy nem nézi végig ahogy vajúdik az ember, de ha lejár a műszak, akkor haza megy? :D vagy akiről tudják, hogy tejel, azt azért megvárják? háááát kemény dolgok vannak. Itt rengeteg szankció van, alig lehet bejutni a kórházba, még jó hogy terhes vagyok, mert aki terhes, az szabadon ki-be jár :D
2020. aug. 14. 20:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Azon a klinikán ahol van az orvosod ő bármikor bemehet. Tehát a szülésnél sem lesz probléma. Ha lejár a műszak hazamennek de ott van a másik műszak. Az orvosod is ott van.
2020. aug. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs klinika, csak a sima helyi kórház sztk alapon. Nincs más lehetőség, ez kis város.
2020. aug. 15. 21:49
 7/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha reggel elmegy a magzatvizem, rám jön a szülés, bemegyek, és mindig ugyanaz a doki nézett tanácsadáson, akkor szólnak neki, hogy szülök, vagy ha mondjuk rendel sztk-ban , vagy tanácsadáson van, akkor nem jön be? Csak azért kérdezem, mert pl. ha valaki sztk rendelésre megy nem terhesként, hanem baj van, esetleges műtétnél az műti, aki megállapította a problémát.
2020. aug. 17. 16:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a kórházban ki van ügyeletben. Nem biztos, hogy az akihez jártál. Ezért fogadtam orvost. De ha gondolod irj privit es meselek.
2020. aug. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az van, hogy lehet nem is szülhetek simán, mert nagy hasi vágásom lett tavaly nyáron, és mérnek majd hegvastagságot 36. héten uh-val, ha muszály a császár, akkor programozott, és előbb csinálják, mint a szülés várható időpontja?
2020. aug. 18. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!