Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 évesen bevállalni vagy...

21 évesen bevállalni vagy elvetetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 21 éves vagyok, a párom 32. Beszéltünk már a babatémáról, ő nagyon akarta, én is, de nem ebben az évben. Most pedig úgy esett hogy teherben maradtam. Ő szeretné megtartani, (a család is örülne neki) én pedig félek mert nem tudom mi lenne a helyes döntés, félek hogy esetleg nem lennének meg az ‘anyai ösztöneim’ vagy hogy egyáltalán nem tudnám mit kell vele kezdenem. Nem tudom miért pánikolok így, valószínű mert a múltban már volt egy abortuszom amit nem szerettem volna (megakartam tartani de akkor egészségügyi gondok léptek fel) lehet az hagyott ilyen nyomot hogy azóta aggódom ettől a témától. Más is félt? Kinek mi a tapasztalata? Lehet még gyerek után karriert építeni és boldog életet folytatni, vagy tényleg olyan nehéz vele az élet? Minél hamarabb kéne döntést hoznom..

2020. aug. 20. 22:01
A kérdező szavazást indított:
Vállald be!
Nem jó döntés ilyen fiatalon
104 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Van párod, aki akarja, melletted áll a család, ők is támogatnak, vállald be a babát, nem fogod megbánni!
2020. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
3 gyerek után építettem karriert. Szerintem még jobb is így, mivel így már nem kell megszakítanom gyerekvállalás miatt. Ha anyagilag betudjátok vállalni, akkor hajrá!
2020. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem esik úgy. 2 ember döntése. A tiéd is volt, amikor nem tettél ellene. Most már ne a gyerek szívja meg, hogy nem vagy képes gondolkodni.
2020. aug. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

- Anya, én hogy születtem?


- Apa és anya nagyon szerették egymást, aztán GyKn megszavaztattam, életben maradhatsz-e.



Te ezt a kérdést itt komolyan gondolod?

2020. aug. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én bevállalnám. Még fiatalabb korban is. Rengetegen meg tudták oldalni, kevesebb segítséggel is.
2020. aug. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképp vállald be mert egyrészt mindenki támogat, másrészt 2 abortusz után már rohamosan csökken az esélye hogy valaha anya lehess.minden megoldható. Ket gyerekem van, a kicsi 7 hónapos. Főiakolára járok, nyáron egy okjt is elvégeztem. Minden megoldható
2020. aug. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnéd, párod is, család is örül, van miből felnevelni, akkor igen.

Félelmei mindenkinek vannak, én is féltem, hogy nem fogom tudni ellátni, de úgy ment mintha mindig ezt csináltam volna, ne félj :)

2020. aug. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem 21 évesen szültem, hanem 24, de 23 évesen fejeztem be az öt éves egyetemi szakot. Férjem meg szakorvosi vizsgájára készült, majd a gyerek 2 éves korában külföldön tanult 2 félévet. Mindkettő nagyszülő és minden tesó, sógor segített. Ki lehetett bírni.
2020. aug. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

"Most pedig úgy esett hogy teherben maradtam. "


Kezdd a felelősségvállalással. Ideje.

2020. aug. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én Erasmuson is voltam várandósan (első babánkkal, férjem is kijött velem, de koliban laktunk, ketten kaptunk egy szobát.)

A másodikkal államvizsgáztam, diplomáztam.

Ezeket mind lehet, sok egyetem ma már pozitívan áll ehhez, plusz diplomás GYED- et is igénybe vehetsz.

Ne félj, mindenki berezel először, amikor ott a két csík, az is, aki amúgy tervezte. (Mi most a negyediket várjuk, és még így is volt izgalom-félelem az elején, pedig mindük tervezett.) Az anyai érzés is jönni fog.

A háttered meg szinte tökéletes: támogat mindenki, szeretitek egymást, és beszéltetek is már babáról. Ha most 1-2 évvel hamarabb jött, hát így kell lennie. Hajrá!

2020. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!