Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok és a férjem nem...

Terhes vagyok és a férjem nem kímél, nincs rám tekintettel. Ki vagyok készülve, hatalmasat csalódtam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok, kétszer má véreztem is, pihennem és kímélnem kellene magam.


Ettől függetlenül nyilván nem tekintem betegségnek a várandósságom, ellátom a háztartást, de nem szeretnék nehezet emelgetni, bár szerintem ehhez vèrezni sem kell...


A ferjemben viszont hatalmasat csalódtam, a házassáhunk lassan 10 éve alatt sosem csalódtam még ekkorát és soha nem gondoltam volna, de lényegében esz*rja ezt a dolgot, nem is próbál kímélni.


Amikor másodjár kezdtem vèrezgetni a munkahelyen, felhívtam, hogy jöjjön értem kocsival, mert sokat kell buszoznom ès gyalogolnom, mire hazaérek és a patikába is el kelett volna mennem kiváltanom a gyógyszerem, az plusz egy kilométer. Hát, elkezdett ordítani a telefonban, hogy neki soha nem lehet egy nyugodt napja, folyton miattam kell mennie ide-oda, mert én nem tudom megoldani magamnak (a közös kocsit ő használja).


Most a vihar miatt kértem, hogy pakoljunk el a teraszról, ő hozza már be a nehezebb dolgokat, erre megint kiakadt ès ordítozni kezdett, mert nem volt kedve felállni a gép elől. Mondtam, hogy kösz, akkor majd behozom èn, az volt a valasz, hogy okén hozzam és tényleg elnèzte, hogy becipelgetem a cuccokat...


Nagyon összevesztünk és azóta kész vagyok lelkileg. Sok most a stressz az életünkben egyéb problémák miatt, sokat vagyunk feszültek, de soha nem gondoltam volna, hogy felőle el is vetélhetek, csak hagyjam békén, mert amúgy szerető házasságban éltünk eddig.


Teljesen kikèszültem, nem tudom, mit tehetnèk.

.


2020. aug. 23. 16:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%
Még csak a 7.hétben jársz.. Mi lesz itt később?🤔
2020. aug. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos úgy tűnik a kis csoda, a legrosszabb pillanatban toppant az életetetekbe.


Próbálj meg vigyázni a babára, de a férjeddel jobb lesz minél hamarabb elbeszélgetned alaposan a házasságotok jövőjéről és a gyermekkel, szülés utáni időszakkal kapcsolatos terveitekről.


A legjobbakat kívánom!

2020. aug. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
97%

Fiatalabbak közt, de láttam hasonló magatartást férfitól. Együtt kempingeztünk 2 pár, és mi közösen csináltunk a barátnőmmel mindent (7 éve együtt), másik pár (2 éve együtt) meg a fiú lusta, semmit nem segített, lány egyedül pakolta a sátrat, satöbbi.

Vannak ilyen emberek sajnos.

Mit tehetnél? Hát amennyiben ezt a viselkedést nem tolerálod, ott kell hagyni. Megváltozni kis esélye van, de nem úgy néz ki eddig, mint aki akar. Majd jön egy jobb pali akiért ott hagyod az ilyen marhát. Más meg nem talál rendes nőt...

Sajnálom, hogy csak 10 év és egy gyerek megcsinálása után derült ki, milyen ember valójában. :/

23/F

2020. aug. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
99%

Ne martirkodj, ne arts magadnak, ha o nem cipel be valamit, hagyd kint. A kozos kocsit mostantol te hasznalod, ennyire egyszeru.

En ferfibol vagyok, de ha a gep elobbre valo volna, mint a terhes felesegem, racsapnam a farkamra a laptop tetejet.

2020. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
80%
Ha már 10 év együtt vagytok, akkor elég jól ismeritek egymást. Szerintem meg kellene ezt beszélnetek nyugodtan. Ne húzd fel az orrod, akkor se, ha igazad van, hanem kérdezd meg a férjedet, mi nyomasztja, mitől ilyen ideges, mert nyilván van valami a háttérben, ha eddig nem így viselkedett. Beszéljétek meg, ki, milyen problémával küszködik, mit szeretne, mit vár a másiktól, de békésen, szeretettel, sértődés, duzzogás, szemrehányás nélkül.
2020. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Tudom, mi nyomasztja, munkahelyi problémák, építkezés, átmeneti anyagi nehézségek, de ez mind engem is nyomaszt, mégsem fordultam ki ilyen szinten magamból.


Elhiszem, hogy fáradt és elege van sok dologból mostanság, de ez számomra akkor is elképzelhetetlen volt idaig. Más az egészséges terhes feleségét is félti, az én férjem meg...egy hatalmas csalódás, nagy törés történt most bennem.

2020. aug. 23. 17:06
 7/33 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, de ezek a tulajdonságok már hamarabb is megvoltak benne, csak eddig jó kislány módjára mindent megcsináltál és most neki nem tetszik, hogy fel kéne emelnie a seggét...

Beszélj vele higgadtan, de készülj fel, hogy nemcsak a terhesség alatt, de utána is mindent neked kell megoldanod, egyedül.

2020. aug. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

Elkezdeném kigondolni, hogyan nevelem fel egyedül a gyerekem, már ha megmarad.

Ha nem marad meg, akkor meg pakolnék. Van, amit nem fogadok el, és amiket itt leírtál, az ez a kategória. Sajnállak, mert szr döntéseket hoztál. Remélem, a vége jó lesz, és vagy gyerekkel, vagy anélkül, találsz egy normális társat és ép kapcsolatot.

2020. aug. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
21%
Döntsd el, hogy boldog házasságot szeretnél-e vagy válást. Ha az előbbi mellett döntesz, hallgass rám. Próbálj meg egy kicsit túllépni a saját sértődöttségeden, és beleélni magadat a férjed helyzetébe. A férjed a gyermek érkezésével érzi, hogy ráhárul a családfenntartás felelőssége, ami nyilván egy új és komoly felelősség számára. Meg kell felelnie mint családfenntartó, mint megértő férj, hamarosan, mint apa, meg kell felelnie a munkahelyén, hisz a munkájára most különösen szüksége van, közben építkeztek (ez is főleg őrá terhelődik), és még anyagi nehézségek is befigyeltek. Most pedig szembesül a Te zúgolódásoddal, duzzogásoddal, hogy ő neked nem jó, hogy Te csalódtál benne, hogy ha bármi bajod lesz, azért ő lesz a felelős, mert nincs Rád tekintettel, stb. Vád vád hátán. Azt írod, eddig szerető házasságban éltetek, akkor most talán nem esik nehezedre a sértődés ellenére egy kis empátiát gyakorolni. Ha megértést vársz a férjedtől, először légy Te megértő, és meglátod, hogy viszonozni fogja. És most lehet lenullázni a tanácsomat, mert tudom, hogy a "válj el" sokkal népszerűbb vélemény.
2020. aug. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%

Ez mekkora egy szr már bocs! :D Boldog házasság valakivel, akitől akár el is vetélhetne és ő élje bele magát a másik helyzetébe? :D Hogyan alkudj meg a bunkó fasziddal 101 tanácsok? :D Jesszusom!


Miért kéne mindenkit mindig megérteni? Egy FÉRFI-ről beszélünk! Jól pofán kéne vágni, hogy szedje össze magát, nem itt tutujgatni.

2020. aug. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!