Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye az csak mendemonda, hogy...

Ugye az csak mendemonda, hogy szülés közeledtével leszáll a has?

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok és a hétvégén sokkal lejjebb ment a hasam, mint eddig volt. Nemcsak én látom, hanem a ferjem is. Sokszor nyilallgat a méhszájam es 3 hete kaptam tüdőérlelőket is, mert megrövidült a méhnyakam. Utrogestant használok azóta.

Ugye nem fogok még megszülni?


2020. szept. 1. 08:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem mendemonda,a has tényleg leszáll. De ez is olyan mint a nyákdugó. Van akinek 1 héttel szülés előtt már távozik,másnak csak aznap.

Megrövidült méhnyakkal 30.héten igencsak pihenni kellene, nem ugrálni.

2020. szept. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg megnyugodni, pihenj, ne stresszelj még ezen is.

Az orvosod biztosan szoros megfigyelés alatt tart, gondolom, ha úgy látja be is fektet!


Minden jót kívánok és még legalább, plusz 6 hetet egyben 😉.

2020. szept. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Magnéziumot szedsz?
2020. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy ugrálok? 😅

Nyilván próbálok pihenni, bár nem fekszem 24 órában, az orvosom nem is mondott ilyet, csak hogy ne erőltessem meg magam, próbáljak pihenni.

A dokim szerint a magnézium is csak placebo, de iszok ettől függetlenül napi 1-2 magnosolvot. Bár keményedni nem kemenyedtem mostanában szerencsére.


Köszi a válaszokat!

2020. szept. 1. 10:27
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Placebo 🤦‍♀️🤣 jó nagy marha a dokid..
2020. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyfolytaban kutat, meg publikál, bocs, de bízok benne. :D
2020. szept. 1. 11:34
 7/15 anonim ***** válasza:
12%

Nyugodtan 😉

De felmerülne bennem némi kétely ezek után 🤔

Én meg lassan 3 gyerekes anyuka akinek az első 2 terhessége nagyon kritikus veszélyeztetett volt.. Aki ha nem fekszik szedi marokszámra a magnéziumot (ahogy most is) nem kap infúziót elvetél 😉

2020. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az lemaradt.. Szerinted viccből kaptál tüdőérlelőt?

Ha ezek után a dokid nem szólít fel, hogy bizony ragadj a kanapéra mert idő előtt beindulhat a szülés.. Helyette ennyire félvállról veszi.. Én biztosan megkérdőjelezném publikálás ide vagy oda.

2020. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%
Magnézium nélkül meghaltam volna. Ha a dokid szerint placebo,gratulálok neki. Nem fogsz még szülni ha pihensz,de nemhiába kaptál tüdőérlelőt. Én pl csak wcre és fürödni kelhettem fel
2020. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nekem sem az első terhessegem, az előzőnél ugyanez volt, marmint cervix tekintetében, csak 5 héttel később jött elő. Akkor úgy mentem végül szülni 40+6 naposan, hogy a pocakom fent volt.

Akkor is kaptam tüdőérlelőt, meg a 36. hétig utrot, akkor sem mondta sem a saját orvosom, sem ügyeletben, amikor bementem verzessel, hogy szedjek magneziumot.

Nyilvan pihenek, amennyit tudok, de képtelen vagyok feküdni egész nap, mivel akkor meg a derekem meg a csípőm fáj.


Előző terhességnél gyakorlatilag feküdtem 5 hetet, aztan elkezdtem csinalni mindent, akkor se mondta, de raparaztam, mivel már elég nagy volt a baba, nem lett volna baj, ha megszuletik, plusz koltoztunk.


Biztos jobban tudod, hogy nalam mi az adott szituáció, mint az orvosom, de ha nem haragszol meg, en nem ketelkedem benne. Szerinte is az esetek jelentos reszeben tobbet art az allando fekves, mint használ, es azota mar en is tobb szakembertol hallottam ugyanezt.



Egyebkent a kerdesem egyedul a pocak helyzetere iranyult, meg a szules osszefuggesere, mivel az elozo terhessegnel nem tapasztaltam ilyet, es nem az orvosom szakertelmenek megvitatasara. ;)

2020. szept. 1. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!