Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, akinek...

Van itt olyan kismama, akinek extrém alacsony volt a Papp-A szintja a kombinált teszten?

Figyelt kérdés
Sikerült kihordani a babát?

2020. szept. 3. 17:30
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
(0,5 MOm alatti)
2020. szept. 3. 17:41
 2/17 anonim ***** válasza:

Miért?


0,3 volt


Fel sem merült, hogy emiatt ne tudnám kihordani.


Annyi igen, hoggy megijesztetek az Edwards és Patauval


Mert a statisztikák nem jók.. vagy nincs adat.

Utána minden negatív lett.


Egészséges fiam született.

2020. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Engem emiatt a Downnal ijesztettek meg, de lett egy negatív Nifty róla. Tanulmányokat találtam, (illetve orvos is jelezte) amik arról szólnak, hogy magasabb a koraszülés, magzatelhalás, terhességi toxémia, illetve hasonló szövődmények kockázata, emiatt izgultam, izgulok még mindig picit. Most vagyunk a 21. Hétben, szerencsére a genetikai rendben volt, babó is növöget szépen.
2020. okt. 29. 10:51
 4/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, jársz erre mostanság? Hogy vagy?

Hasonló cipőben, magas kockázatú kombinált, Nifty negatív. Nálam is az alacsony papp-a érték volt a gond és persze én is olvastam a fent említetteket, aggódom is..

2020. nov. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Mennyi idős vagy?


24. Hétben járok, eddig minden rendben volt, annyi, hogy a vérnyomásom kicsit magasabb.

Még mindig izgulok, hiszen sokat kell még nőnie.

Volt egy pár napom erősebb, combba is kisugárzó hüvelykörnyeki nyilallásokkal, görccsel, de szerencsére javasoltak rá Velfemet, azóta ez sokat javult, ha később szedem be újra érzem. Vizsgálaton nem láttak semmit, bár csak gyorsan néztek rá, másfél hét múlva megyek csak vissza, mert lebetegedtem és nem tudtam elintézni a cukorterhelést sem.


Nagyon reménykedem amúgy, mert szépen minden ijedtsegre rácáfolt eddig a babó. Legközelebb tutira nem csináltatok kombinált tesztet, ha még vállalunk picit, csak a Niftyt. Valószínűleg csak feleslegesen idegeskedtünk miatta.


Ultrahangon minden jó lett? Ha az is rendben és szépen növekszik, nem lesz gond. :)

2020. nov. 15. 11:38
 6/17 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm a választ! Örülök, hogy jól vagytok és drukkolok, hogy minden rendben legyen!


29 éves vagyok, a korom nem indokolja a rossz kombi tesztet. Uh szerencsére jó lett, ezért is sokkolt a magas kockázat, első babánál még 1:50000 jött ki, nagyon nem számíttotunk ilyesmire. Első trimeszteri vérvételnél a TSH-m volt határérték felett (aminek szintén sosem volt előzménye), remélem, most már nem lesz több ijedtség, egyelőre szépen nő a baba (17. Hetet töltöm holnap).


Minden jót kívánok nektek!!:)

2020. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szia, hogy vagytok? Nekünk 3. Trimeszterben elmaradt a fejlődése, izgulunk. :(
2021. febr. 14. 10:57
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnálom, hogy megint van aggódnivalótok :( Mennyire maradt le a fejlődése? Hanyadik hétben jársz? Drukkolok nektek hogy minden jól alakuljon!


Én most töltöm a 30. Hetet, hamarosan uh, már nagyon izgulok... egyelőre minden rendben, bár a 19. Héten genetikain volt ijedtség ismét (choroid plexus ciszták és hyperechogén folt a szívén), de a doki szerint a negatív nifty miatt ezek önmagában nem aggasztóak. Azért nehéz nem aggódni. Utolsó uh szerint a haskörfogat picit lemaradt, de még "belefér", a kisfiam anno iugr-gyanús volt, végül teljesen egészségesen született, így remélem ez csak alkati nálunk.

2021. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia


3. Trimben az első babámnàl maradt el.. de ott jó volt a hormonom.


Annyi, hogy nem az àtlagot hozta


41+1 3000g lett


(12 hèten nagyobb is volt, tehát nem elszámoltàk)



1.

2021. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki szintén alacsony papp-a érték miatt keresgél még tapasztalatot: a 29 éves válaszoló vagyok, magas kockázatú kombi teszt, negatív nifty. A babám teljesen egészségesen született (jó súlyban, még túl is hordtam) :)
2021. aug. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!