Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7-12 hetes kismamám, mennyire...

7-12 hetes kismamám, mennyire sikerül titkolni a munkahelyeteken a terhestüneteket?

Figyelt kérdés

Most 8 hetes vagyok, de a 12. heti UH előtt nem szeretném közölni a munkahelyen a hírt.


A 7. hèt óta viszont egyre rosszabbul vagyok, eleinte csak émelyegtem néha, de most már egész nap hányinger van rajtam. Tegnap már kétszer hánytam is, ebéd és vacsora után, de épp szabadnapos voltam...valahogy nem esik jól enni. Mondjuk korábban is volt már, hogy majdnem elhanytam magam kaja utàn, csak akkor még vissza tudtam tartani.


Ma reggel megint majdnem hánytam egy fél zsemle után. Az a baj, hogy a munkahelyen nyilvàn ebédelek, és tartok tőle, hogy mindennap hànyni fogok, ami nyilván elég feltünő.



2020. szept. 4. 07:26
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudtam tagadni és nem is akartam. Első perctől veszélyeztetett terhes vagyok.

Van olyan helyzet, amikor nem is tudod. Egyszer egyszer rá tudod fogni, hogy rossz a gyomrod, azért hánysz, de hetekig nem tudod titkolni, ha így marad.

Nem lenne jobb elmondani?

2020. szept. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek egyessel. Ha ennyire rosszul vagy, pillanatok alatt rá fognak jönni a kollégák. Nálunk is volt egyik kolléganő, aki a 13. héten mondta el, de már másfél hónapja tudta mindenki... És nagyon kellemetlen volt, amikor vetített, hogy a jövőbeni projektek hogy lesznek, mert nyilván nem merte azt mondani, hogy bocs, két évig nem leszek.


Amúgy én nem hánytam, de rosszul voltam az 5. héttől kezdve. Szerencsém volt, mert a karácsonyi szabik pont beleestek, így pár hétig még húztam a bejelentést, de a főnökömnek így is feltűnt a zöld fejem, és utólag mondta, hogy ő azt hitte súlyos beteg vagyok... Szóval ne hidd, hogy senkinek nem tűnik fel.

2020. szept. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Kettesnek: azért is fogalmazhat így a jövőbeli projektekkel, mert lehet hogy nem marad meg a terhesség! Ezért nem szokás elmondani a 12. hetig, nem babonabol meg onerzetessegbol.

Akkor meg utólag gondolhatod, hogy na mégiscsak beteg volt.

Szerintem ez abszolút azon múlik hogy milyen személyiség típus az ember - hogy nyílt-e annyira hogy egy esetleges tragédiát is tudatni akar a munkahelyi közösséggel, vagy sem.

Nálunk volt olyan aki már azt is elmondta a főnöknek, hogy próbálkoznak, meg olyan is aki a 12. hét után. Nekem nem tűnt fel egyik sem, pedig az egyik kolléga hirtelenjében szokott a cigirol is le :)

2020. szept. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
3: attól még hitegetni meg ígérgetni sem kéne.
2020. szept. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én homeoffice-ban vagyok, de mindkét gyereknél elég volt bemennem egyszer a 8-9. hét környékén ügyet intézni, és már levágták, hogy terhes vagyok. Vagyis konkrétan többen egymástól függetlenül rákérdeztek, pedig se nem híztam, se nem hánytam, se nem mondtam előtte, hogy tervben van.

4. Nálunk attól még lesznek jövőbeni projektek, csak nem azzal, hanem a helyettesével, na meg én már dolgozhattam a gyerek 3 hós korától, mert úgyis itthon vagyok...

2020. szept. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
5: sajnos a mi munkakörünk nem egy hónap alatt betanulható, és elég brutál munkaerőhiány is van, így ha valaki távozik, az vagy folytatja otthonról (én ezt csinálom baba mellett), vagy repül a projekt is a listáról, mert nem lesz aki folytassa. Ezzel semmi baj nincs, mert mindenki el is döntheti, de akkor ne vigye az időt és pénzt egy adott projekt, ha a tervezés pillanatában már valaki tudja, hogy előbb-utóbb megy :(
2020. szept. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha a munkatársaidnak nem is mondod el, legalább a főnököd tudjon róla, mert úgy már védett vagy és akármi történhet nem küldhet el. Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de ezzel csak magadat véded.
2020. szept. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
En nemreg a 8. heten elmondtam. Addigra mar vegighanytam elotte 2 hét szabit, de nem enyhültek a rosszulletek, alig tudom vonszolni magam, igy muszaj volt. Azota se jobb, tappenzen vagyok sajnos mar masodik hete... remelem a 12. het megvaltast hoz es sikerul meg par honapra visszaternem az irodaba :(
2020. szept. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azért tudtam, mert home officeban vagyok, de a 10. héten én is elmondtam a főnőkeimnek, mert nálunk is feljött a jövőévi projektek téma. Így is volt azért csúnyább eset, mikor reggel megkértek valamire, de mivel egész nap émelyegtem, semmit nem csináltam aznap, és este jól leszútak, hogy miért nem csináltam meg. Én csak a szokás miatt tartottam a 12 hetet, de igazából már a 8-10. héten is olyan alacsony a vetélés esélye, hogy emiatt felesleges titkolni.
2020. szept. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én a 6. héttől táppénzen voltam veszélyeztetett terhesség miatt, ikrek. Igazából már a nadrágjaim dereka eléggé nyomta a hasam, egymás mellett ültünk többen is, én meg mindig csak igazgattam, elég feltűnő lett volna ott ülni hetekig így :) . A kicsik miatt inkább otthon maradtam, főleg így koronavírus idején (multinál dolgozok). A főnökömnek elmondtam a 9. héten, de csak neki. A többi munkatársamnak, akikkel olyan viszonyban vagyok, nekik majd csak a 12 hetes genetikai után. De úgyis sejtette mindenki.
2020. szept. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!