Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dm-es baba mama vitaminból ki...

Dm-es baba mama vitaminból ki hány szemét szedett?

Figyelt kérdés
Szedem már terhesség előtt 2honappal,ugye eddig csak egy szemet szedtem. Viszont nem rég meg tudtam hogy terhes vagyok. Úgyis elég az egy szem vagy szedjen inkább 2.belole?

2020. szept. 7. 07:14
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Elég az 1 szem, szerintem nem.is lehet többet.
2020. szept. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Természetesen meg kérdezem majd a dokitol. Csütörtökön megyek hozzá. Azért gondoltam erre,mert olvastam hogy volt aki reggel este vett be egy szemet,mert úgy volt elegendő a vitaminpotlas amire a babának szüksége van. De ameddig nem kérdezem meg a dokit egyet fogok szedni,csak kíváncsi vagyok más tapasztalatára.
2020. szept. 7. 07:38
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Én kettőt szedtem. Reggel 1 este 1.

Azt mondta az orvos h 2500 grammot érje el(betegség miatt), így én elkezdtem szedni 2x1et. Így nem csak a 2500at érte el hanem a 3500at :) pontosabban 3860grammal született. Ártani nem árt a vitamin, de inkább kérdezd meg az orvost

2020. szept. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze meg kérdezem. De azért gondoltam rá hátha nem elég ami benne van vitamin egy darabban. Ugye a trimeszterbol is 2kell szedni,meg hallottam több vitaminok hogy terhesség alatt 2szem ajánlott. de majd elviszema dokihoz ezt a vitamint és meg kérdezem öt mit ajánl..!! Köszönöm a válaszokat.
2020. szept. 7. 17:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A terhesvitamint nem a baba miatt szeded, hanem magad miatt. A baba mindent megkap anélkül is, csak ha neked nincs elég, akkor hiánytüneteid lehetnek. De a baba jól lesz akkor is, mert a szervezeted őt táplálja helyetted, ha választani kell.

A terhesvitaminban található hatóanyagok közül egyedül az A-vitamint lehet könnyen túladagolni, mert abból már az ajánlott napi mennyiség 2-3-szorosa is túladagolást okozhat. A többi zsíroldékony vitaminból sokkal nagyobb mennyiséget kell beszedni a túladagoláshoz, csak az A necces.

2020. szept. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos 7 hetes terhes vagyok és csak üres petezsak lathato. Tegnap elkezdtem 2 szemét szedni a vitaminok, hátha segíti a fejlődést. Ártani nem artok vele azt mondta a doki. Egy hét múlva kiderul, hogy lesz e embrió. Nagyon el vagyok keseredve és megvagyok ijedve.
2020. szept. 17. 09:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet később fogant nyugi :)

Szedsz folsavat? Az nagyon fontos!

2020. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Külön nem szedek semmi mást. Ezt a terhes vitamint szedem, és most már ebből napi 2ot.enis abba bízok hogy később fogant, de akkor a petezsak mérete kisebb lenne nem?
2020. szept. 17. 14:50
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja persze azt elfelejtettem le írni, először 6hetesen 10mm volt a petezsak most 7hetesen 15mm
2020. szept. 17. 14:50
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A folsav segít kivédeni a nyitott gerinc rendellenesség kialakulását, azért írja a 7-es. Napi minimum 1 mg, de a legújabb ajánlások szerint 3-5 mg-mal biztosabb a hatás. Csak az első trimeszterben érdemes szedni, mert akkor alakulhat ki. De nem annyira vészesen gyakori, csak pár eset ezerből, simán megúszhatod folsav nélkül is.
2020. szept. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!