Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák van itt olyan aki...

Anyukák van itt olyan aki várandósan is folytatta az edzést?

Figyelt kérdés

Ha baba előtt edzettem hetente több alkalommal akkor várandósan is folytathatom?

Persze tudom nem olyan intenzitással de nem árt ha lemegyek a terembe?

Futógép?Alakformáló súlyzós edzés?(persze várandósan nem szeretnék alakot formálni)

Tanácsok,tapasztalatok érdekelnének.



2020. szept. 8. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én igen, de inkább csak kismama tornát végeztem. Nem jártam előtte sem edzőterembe, otthon edzettem, súlyzóztam, de terhesség alatt csak pár kilós súlyzóval.
2020. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanúgy, mint 1-es, viszont pont a kijárási korlátozás alatt kellett terhestornára váltanom, így az amúgy is kevés mozgás miatt naponta csináltam, ami meg is maradt máig, 36 hetes vagyok. 2-3 kilós súlyokkal maximum, sok ismétléssel, de ha nehéznek érzem, kevesebbel. 20 perc nyújtás mindig van a végén. Én terembe jártam előtte, de a covid miatt persze nem járok már.

140 fölé nem mehet a pulzusod, az már nem jó a babának, de alacsony intenzitással persze, hogy futhatsz, főleg, ha előtte is futottál. Azt javasolják, hogy úgy edzz, hogy mindig tudj közben normálisan beszélni. Alapból ilyenkor nem szabad semmi újba belecsapni. Mondják még, hogy az egyensúlyozós gyakorlatokat ne, mint pl kitörés, de én vígan csinálom azt is még mindig, nem érzek semmi problémát az egyensúlyozással. Ami szigorúan tilos, de tényleg, az a hasazás, kizárólag oldalhasra szabad edzeni, az viszont ajánlott.

2020. szept. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt szabad folytatni, amit korábban csináltál, kivéve, ha az orvosod valamilyen okból kifolyólag nem ajánlja. A 20. hétig hasizomgyakorlatokat is szabad ugyanúgy csinálni, mint előtte, utána már nem. Kb. a 28. héttől nem ajánlott háton feküdni, hason pedig onnantól, amikor kényelmetlen.


Én a terhesség első felében ugyanúgy edzettem, mint előtte, de úgy, hogy az edzés csak megerőltető legyen, de ne próbáljam a maximumot kihozni magamból. Aztán ahogy nőtt a hasam, fokozatosan változtatnom kellett a gyakorlatokon, és a második trimeszter végétől már lassan vissza kellett venni az intenzitást, és ugrálni se esett már jól. Arra mindig odafigyeltem, hogy ne csináljak semmit, ami nem esik jól. Összességében nekem nagyon jót tett a sport, segített a közérzetemen és a hátfájáson is. Ha néha egy időre abbahagytam, azt nagyon megéreztem. Most a 37. hétben vagyok, és egy probléma miatt pár hete nem szabad már sportolnom, nem tudom, ekkora hassal mennyit bírnék, de azt érzem, hogy hiányzik a mozgás.


Én a corona miatt csak itthon edzettem: súlyzós edzés, kardio, terhes jóga, séta és biciklizés (én nagyobb hassal se éreztem magam bizonytalanul a biciklin, de a terhesség előtt is sokat bicikliztem).

2020. szept. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Leginkabb arra figyelj h amit csinalsz jol esik e vagy sem.

A mozgas orol jo erzes legyen me kozelezo rutin

A tested jelezni fogja ha valami mar sok neki !

Figyelj ra !

2020. szept. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy veszélyeztetett terhes voltam, ezért is vettem lazábbra.
2020. szept. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hasznosak😊
2020. szept. 9. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!