Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz után teherbeesés?

Abortusz után teherbeesés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az első terhességemnek abortusz lett a vége. Szövődmény miatt kb 3-4hétig kellett gyógyszereket szednem(méhemben csíkszerű vér/alvadt vér van,vagy volt)

Lényeg hogy mikor utoljára voltam uh-n akkor csak a gyógyszereket írták fel,nem hívtak vissza kövi kontrollra hogy tényleg kiürültem-e.

A műtét óta eltelt már pár hónap.

Próbálkoztunk is....félidőben,előtte is utána is, nem egyszer,de nem lett belőle semmi időben megjött mindig a mensi.

A kérdésem az lenne felétek hogy lehetséges hogy akár valami komolyabb problémám van amiért nem tudok teherbe esni? A mensim rendszeres a mutet ota 28-29napra jön meg.

Dokihoz csak kovi hetre kaptam idopontot,de mar szinte csak erre tudok gondolni hogy egy rossz dontessel akar elszurtam az egesz eletemet:(



2020. szept. 10. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez alapján semmi probléma nincs, ha teherbe tudsz esni. A "szövődmény" jellege sokat segítene. Akkor érdemes aggódni, ha 1 év eltelt a műtét után.
2020. szept. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Azt ajánlják, hogy 4 hónapot kb. várni kell!!!


Egyébként ne is haragudj, de mi változott pár hónappal ezelőttig, hogy azt a babát elvetetted, most még próblákozol abortusz után pár héttel teherbeesni. Nem egyszerűbb lett volna azt megtartani? Pláne ha szövődmény is lett. Ez annyira érthetetlen.


De ha megnyerted is azóta a lottót, egy félévet várjál! Igen, járhat azzal az abortusz, hogy akár meddő is leszel...


Menj el orvoshoz!


De fel nem fogom, hogy elveteted, szövődmények vannak, aztán terhes akarsz lenni... Ez senkinek nem jó, a szervezetednek meg pláne nem...

2020. szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jogos amiket írsz,ezzel nem vitatkozom.

Egy hirtelen és rossz döntés volt amit hidd el nagyon megbántam,így fiatalon nagyon meg is hatott lelkileg az egész folyamat.

Későn vettük észre és nemis számítottunk rá :( eseményutáni gyógyszer mellett jött...persze ez nem kifogás erre.

Úgy voltam vele hogy biztos azért késik mert bezavartam a tabival, a doki is szóvátette hogy késhet vagy előbb megjöhet és kizárta a terhességet,kb 10órára vettem be,ezért úgymond ‘nyugodtan aludtam’. Jó pár hét eltelt és csináltam egy tesztet ami egyértelműen kimutatta hogy terhes vagyok,tünet szinte nem is volt.

Dokihoz csak 1,5 hétre tudtam menni addigra már +9hetes voltam...gyorsan kellett dönteni,mindent átgondolva ez volt a legjobb döntés.

Azt nem írtam hogy én mindenképp terhes szeretnék lenni,úgy voltunk vele hogy akkor ha vége a gyógyulási időnek akkor jöjjön ha akar. A párom hajlott arra hogy tartsuk meg de utólag belátta hogy ezt kellett tennünk.

a 4hónap bőven eltelt már :/

2020. szept. 13. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!