Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7hetes terhességnel csak...

7hetes terhességnel csak petezsak lathato. Van még remény?

Figyelt kérdés
Kereken ma vagyok 7 hetes terhes, és sajnos egy üres 15mm petezsákot látott a doki. Azt mondta, hogy lehet később fogant és azért nem látható meg. Vissza hívott jovohetre. Viszont én nagyon sok rosszat olvastam, azért 7hetesen már kéne látszódjon. Rettenetesen elvagyok keseredve. Szinte egész nap sírtam. Valaki nyugtatson meg aki át élte ugyan ezeket és nem lett baj a vége. Természetesen arra is kíváncsi vagyok akinek rossz lett a vége, hogy tudjam mennyi esély van még rá. Természetesen elengedni nem tudom nem fogom és nem is akarom ezt a babát. Ha nem lesz itt fogalmam sincshogy fogomfel dgozni.5evet vártunk rá.

2020. szept. 16. 22:19
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Írok mindenkepp
2020. szept. 17. 19:39
 12/36 anonim ***** válasza:

Nekem 6+3 hetesen 7mm - es CRL pulzáló szívvel, holnap töltöm a 10. hetet hétfőn megyek újabb vizsgálatra.

Volt már egy vetélésem 2 éve, akkor nekem is csak üres petezsák volt 6 hetesen, két hét múlva vérezni kezdtem és már nem volt petezsák. :(

Remélem veled minden rendben lesz! Nyugalom, és fel a fejjel bármi is lesz!

2020. szept. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Abban bízok nagyon hogy később fogant.igazabol a lányommal is így voltam. 7hetesen csak hcg vérvétel mutatta ki, hogy babát várok és 9hetesen látszott ultrahangon, mert később fogant es igazából még nem voltam 7 hetes. Remélem most is ugyanaz a helyzet. Először mensi elmaradása után szaladtam pozi tesztel a dokihoz, akkor lehettem kB 4hetes 3-4napos. Meg csak kezdődő petezsak látszott. Utána 6hetesen 10mm petezsak látszott majd most 7 hetesen 15mm petezsak. Csak sajnos üresen. Viszont a tesztem is halványan voltak így merek arra következtetni hogy sokkal később fogant mint félidő. Dehat majd szerdán kiderul minden.
2020. szept. 19. 10:27
 14/36 anonim ***** válasza:
Szoritok! Ird meg majd!
2020. szept. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:
86%

Annyira jó lenne, ha kikopna végre a köztudatból ez a “ne stresszelj, mert azzal többet ártasz, nyugodj meg!” Egy vagy több vetélés után, vagy nehezen összejött terhesség után annyira könnyű kijelenteni, hogy “nyugodj meg!”. Ez semennyire sem támogató, semennyire sem építő, sőt inkább ellenkezőleg, hiszen ez is csak bűntudatot kelt abban a nőben, aki ezeket a várakozásokkal és bizonytalansággal teli időszakot kell, hogy “túlélje”...Az, ha elfojtjuk a félelmeinket nem segít megtartani a babát....

Én igen is azt mondom, hogy sírd ki magad, beszélj róla sokat, ha van kivel, add ki az érzéseidet, félelmeidet, aggodalmaidat! Tudom, hogy mennyire piszok nehéz, 3x vetéltem el, most pedig a 9.hétben tartok és rettentő nehéz nyugodtnak lenni! Hogy is lehetnék az 3 veszteség után? Szomorú, ha ezt valaki elvárja a másiktól...(még ha “jó szándékból” is!!)

Tudom min mész most keresztül és ezeket a napokat tényleg csak túlélni lehet, sodródni az árral...

Nagyon drukkolok, és ha neadjisten szomorú vége lenne, tudok ajánlani egy nagyon jó fb csoportot, ahol sorstársak vannak, plusz nagyon jó szakmailag is!

De, hogy írjak egy csoda pozitív példát is:

Barátnőm tavaly pozitív teszt után x héttel elment orvoshoz, majd még kettőhöz és mindhárman el akarták küldeni műtétre, “nincs szívhang-ra” érvelve...Rábeszéltem, hogy ne menjen el a műtétre, ha tényleg így van akkor várjon egy kicsit, adja meg az esélyt, hogy természetes úton távozzon. Egy hétre rá elöntötte a vér, sírva hívott, de “örültünk”, hogy végül otthon természetes módon sikerült, nem pedig művi befejezéssel. Két hét múlva elment uh-ra, hogy minden rendben van-e vele, és nem értették, hogy mi a gond, hiszen ott volt a kis magzat, és vert a szive ezerrel.😊 Na akkor már én is sírtam, fantasztikus hír volt! Azóta egy éves is elmúlt a kislánya. Viszonylag sokszor előfordul, hogy tévesen nézik/látják a dolgokat az első uh-on, feleslegesen paráztatva a kismamákat. Szívből kívánom, hogy jó híreket kapj jövő héten!❤️

2020. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Nekem is volt màr egy vetèlèsem , most ùjra babàt vàrok 8 hetes vagyok ès igen fèlek hogy nehogy ùjra megtörtènjen de probàlom elterelni a figyelmem ,hogy ne is gondoljak erre...Nem sírok ,nem idegesítem magam. Jelenleg ez a legjobb amit tehetek a babàmmal ès persze vigyàzok magamra. Èn eleve a kèrdező helyèben nem mentem volna olyan koràn orvoshoz ha tudta ,hogy a masik terhessègènèl is 2 hèt lemaradàs volt. De mindenki ugy alakitja az èletèt ,ahogy akarja. Èn ezèrt mentem csak a 7 hèten ,hogyha netàn fiatalabb a korànàl akkor 6 hetesen nem làtszott volna semmi ès megspòroljam ezt az idegeskedèst. Nem rosszindulatbòl de az sem jò ha folyton erre gondol ès idegeskedik. Remèlem,hogy szerdàn jò híreket írsz nekünk. Kivànom a legjobbakat.
2020. szept. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Azért mentem gyorsan azorvoshoz, mert 5 évig nem estem teherbe igyminden lehetőséget szerettem volna kizarni hogy baj legyen..!! A lányom 10eves. És 5evvel ezelőtt volt egy vetelesem a 17.heten.igy természetes hogy azonnal mentem. Gondoltam mindenre, hátha gyógyszert kell majd szedjek profi pótlás stb. De eddig nem kellett semmi. Szerda minden kiderul. Idegeskedés, de érzem hogy itt a babám és ez közben nyugtat. Esetek 90%ba jó a meg érzésem. Remélem most is jó lesz. Kedves utolsó neked is kitartást kívánok. Te mikor mész dokihoz? Neked látszott már minden 7 hetesen?
2020. szept. 19. 18:20
 18/36 anonim ***** válasza:
Igen nekem làtszott 1,27 cm embrió szívhanggal.Viszont nekem 14-16 ciklusnapig szokott lenni peteèrèsem volt pàr hònap mikor lh teszteltem. De most mikor teherbe estem akkor màr nem hasznàltam. Elengedtük a dolgot így nem tudom mikor foganhatott de valoszinű hogy közèpidőtajt. Jövőhèten kell vissza mennem mert alulmüködik a pajzsmirigyem most megemeltèk a gyógyszeradagom ès jövőhèten vesznek ùjra vèrt ,hogy ellenőrizzèk a Tsh szintet ,hogy normalizàlòdott e. Mert nagyon magas volt az utolsò eredmènyem. Csütörtökön kell visszamennem . Remèlem ,hogy legközelebb nàlad is meg mutatja magàt a kis bèbid.
2020. szept. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó kívánságokat, én is hasonló kívánok nektek sok erot egészséget, és probléma mentes baba varast. Tiszta szívemből gratulálok.
2020. szept. 19. 22:39
 20/36 anonim ***** válasza:
Köszönöm szèpen! Viszont kivànok ! 😊 Remèlem elmondod majd mi volt a dokinàl.
2020. szept. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!