Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van, akinek semmi nem vált be...

Van, akinek semmi nem vált be terhessègi hányingerre és hányásra?

Figyelt kérdés

10 hetes vagyok, és már három hete folyamatosan hányok naponta 2-3 alkalommal, a hànyások között pedig gyakran rajtam van egy egész napos hányinger... ma reggel fizetés közben otthagytam a férjem ès kirohantam, olyan erős hányinger tört rám.


Reggel mindig öklendezek felkelés után, ha eszek pár falatot, az jön vissza, ha semmit nem eszek, akkor az epe. Este is hányok mindig, minimum egyszer, le is fogytam már másfél kilót, pedig nincs miből fogynom :/


A lényeg, hogy úgy érzem, semmi nem segít. Eszek és hányok, alig marad meg bennem a kaja. A hústól konkrétan undorodom. Próbáltam ropit vagy sós falatokat enni, de az is visszajön. A gyümölcslevek szintén. A vitaminokat is kihányom néha. A gyömbérre és colára ráézni sem bírok, pedig állítólag jó.


Van olyan, akinek szintén semmi nem vàlt be? Mit lehet ilyenkor tenni, túlélni és kész?



2020. szept. 19. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
12. héttől cerucal és valami a gyomorsavra, ludea pl., de lehet, hogy elmúlik a 12. héttől.
2020. szept. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem vállt be semmi. Első gyerekkel 6-17. hétig hánytam. Most a másodiknál az 5. héten kezdődött és csak az elmúlt 2 napon nem volt hányingerem... De nem élem bele magam, hogy vége lenne. Mindenesetre élvezem ezt a pár jó napot! 😂 12hkm
2020. szept. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!

Szorol szora ugyanez a sztorim, csak mar picit elotted jarok: hetfon toltom be a 12. hetet. Az utobbi 1-1,5-ben kicsit enyhult, es neha tudtam enni mast is ropin es sos vackokon kivul, ami nem is jott vissza. Ugyhogy van remeny!

De igazabol semmit sem kivanok Meg mindig, minden eteltol hanyinger kerulget.

Elso terhessegem, ugyhogy nekem meglepetes volt, hogy a rosszulletek ezen a szinten meg teljesen normalisak, akar egesz nap. Folyadekot probalj eleget bevinni, hogy a kiszaradast elkeruld - ha annak a tuneteit erzed, akkor fordulj mindenkepp orvoshoz, esetleg infuzioval “osszekaparnak”.

Ha ez nincs, akkor marad a turelem, kitartas!!! Sajnos nekem sem valt be SEMMILYEN praktika, amit tanacsoltak :(

2020. szept. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kislányomnál a 17ik hétig folyamatosan hánytam. Ha éppen nem hánytam akkoris hányingerem volt. Védőnőm azt mondta,hogy próbáljam meg ,hogy elhagyom az E-vitamint. Nem tudom,hogy attól vagy sem de miután abbahagytam a szedését elmúlt a hányingerem.
2020. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a hideg citromos víz nyugtatta meg a gyomromat.
2020. szept. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Calippo,barmilyen jeges (szensavas) ital. Aprankent egyel,sokszor,de nagyon keveseket. Ropi,piritos,krumplipure,de igazabol barmi,amit kivansz,csak kicsi adagokat. Nalam ez sajtkremes rud volt,illetve makos patko,de ezek csak jobb napokon,rosszabbakon lenyegeben minden visszajott,napi 20x is hanytam🤣nalam ami segitett az az infuzio,illetve az ido. 10dik hetre elmult halistennek. Remelem neked ia mar csak 1-2 het es vege,el sem.birom kepzelni milyen annak,aki szulesig hany...
2020. szept. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!