Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen negatív hatással lehet...

Milyen negatív hatással lehet a kezeletlen gdm a babára nézve?

Figyelt kérdés
Leginkább olyanok érdekelnek,amiket biztosra tudtok,hogy megtörténtek,vagy veletek,vagy rokonnal/ismerőssel. Mennyire gyakori pl megnövekedett belsőszerv,vagy más komolyabb probléma? És milyen vércukor-értékkel tötént meg a baj?(Nem vagyok sem terhes,sem gdm,csak egy ismerősöm az,és elkezdett érdekelni a téma.)
2020. szept. 28. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

5 kg felett lett a baba

És maga is cukros

2020. szept. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Magasabb a fejlődési rendellenesség ék aránya, szívmegnagyobbodás és szívelégtelenség, születéskor alacsony vércukor, görcsrohamok, nehezebb adaptáció, a nagy születesi súly miatt gyakoribb császármetszés, vákuum, sérülés, vállelakadás stb.

A későbbiekben pedig jó eséllyel lesz a gyerek elhízott és cukorbeteg. Ez. Nem játék.

2020. szept. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

#2


A kérdező tapasztalatokra volt kíváncsi, nem kimásolt szövegre.


Unokatesómnak, nagy súllyal született a babája. A baba cukros lett, az unokatesóm IR-es maradt. Nem tartott diétát.


Egy barátnőm, tartotta a diétát, de nem volt elég inzulinos lett. Terhesség után, rendeződött mindkettejük cukra, de a baba szívrendellenességgel született.


Mindenképpen tartsd a diétát, menj el diabetológiára, mert mindkettőtöknek, maradandó baja lehet.

2020. szept. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy anyuka a kórházban ahol nem foglalkoztak a cukorterhelés eredményével. Pedig rossz volt. Anyuka nem értett hozzá, bízott az orvosában. Végül 34 hétre született a lánya 6 kg-val. Egy hetet voltak PIC-en. Már 2 éves a kislány de még most is hatalmas a kortársaihoz képest. Biztos akadnak egészségügyi gondjai szegénykének. De többet nem tudok.


Egy másik esetben, egy közeli ismerősöm nem volt hajlandó foglalkozni a cukrával hiába figyelmeztette az orvos hogy nem jó. Ott terminus előtt 6 nappal lepényleválás miatt méhen belül elhalt a baba. Ő azt mondja nem volt köze a kettőnek egymáshoz, én meg nem vagyok orvos így nem tudom.. De biztos nem segített azzal hogy le se s..rta a cukrát.

2020. szept. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Pl súlyos szívfejlodesi rendellenesseggel születhet a baba. Nálam ez történt. Azt mondgak h nem a cukor miatt, de én nem hiszem hogy nem amiatt történt. A babám közel 4 kiló volt. Aki cukros az nagy százalékban nagy babát szül, és Császárral.
2020. szept. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha ilyen komoly bajokat okoz,miert csak par eve lett kotelezo a cukortetheleses vizsgalat kismamaknak?
2020. szept. 28. 15:11
 7/9 anonim ***** válasza:

5 vagyok.

Gondolom azért amiért a magzati szívultrahang se kötelező pedig rengeteg gyerek születik szívbetegen. Tudod hány gyerek születik így? És csak a szülés után derül ki? És rohanni kell a babával a mutobe hogy elhessen. Sajnos xarnak az emberre.

2020. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én cukros lettem a terhesség alatt, szigorúan tartottam a diétát, mégis kevés volt a magzatvíz, túl hamar érett a lepény. Utolsó hónapit kórházban töltöttem. A legdurvább amugy, hogy a korházban oda a diéta szinte.. nem tudod tartani, bármit is csinálsz. Amit ott adnak kaja, hiába mondod hogy cukros vagy, ugyanugy fehérlisztes, cukros kaját kapsz. Ha nem lenne ez a vírus, akkor persze megoldható, hogy valaki viszi neked a kaját, de így látogatási tilalom alatt esélytelen.. oldja meg az ember valahogy.. végül 38 hetesen szültem, 2720 g-os apró babym lett, és hálistennek teljesen egészséges

A gyermekágyas szobatársan szintén cukros volt, itthon tartotta a diétát, szülés után vettél el tőle a picit, annyira alacsony volt a cukra, pár napig cukros infuziót kapott.

Szóval fontos a diéta, de ebben az udőszakban annyira nem foglalkoznak az emberrel, van akinél kisem derül, mert lehet neki késöbb alakul ki, akkor már nem nézik, ezekből lesz a baj.

2020. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is gdm-es voltam, nekem normál súllyal született, kiírt napon spontán indult, lepény és áramlás végig jó volt, a vérnyomásom emelkedett csak meg a vége felé. Semmi baja a gyereknek. Mondjuk, én tartottam a diétát, az értékek jók voltak.

Unokatesóm szintén gdm-es kismama volt, hiába pofáztam neki, hogy nálunk azért nem lett baj, mert odafigyeltem, ő magasról tett a diétára, mert ő colát kíván, meg sütit meg krumplit krumplival. Majdnem 5 kiló lett a gyerek, a 35. héten vették ki belőle, cukros lett maga is, meg szívbeteg. Elöregedett lepény és rossz áramlás miatt kellett befejezni a terhességet. Ki tudja, milyen idegrendszeri károsodás érte mondjuk. Most persze az orvos a hibás, nekem meg "csak szerencsém volt". Szerintem meg szegény gyerek most azért szív, mert a hülye anyja egy felelőtlen barom.

2020. szept. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!