Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek traumatikus szülésük...

Akiknek traumatikus szülésük volt, vagy bármi probléma adódott a szülés után, mikor múlt el a félelem az újabb gyerekvállalástól?

Figyelt kérdés

Mindig is két gyereket akartam. Így képzelem el a családunkat. Viszont a fiam születése körüli, meg utáni stressz után kijelentettem, hogy nekem ennyi volt, nekem ez nem megy még egyszer. Férjem ugyanígy gondolta, még azt is bevallotta, hogy neki az utolsó 2 hónap csendes stresszben telt, abszolút nen élvezte a dolgot.


Mostanság kezdett visszajönni az érzés néha, hogy csak akarok 2 gyereket, aztán néha elborzadok az ötlettől, hogy mi minden sülhet el rosszul, meg nem akarom újrakezdeni.


Bolond vagyok tudom!

Másnak hogy alakultak az érzései? Vállalt új gyereket? Megbánta? Jobb volt?


2020. okt. 1. 18:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes. Nalunk volt minden. Komplikáció mentes volt a terhesseg bár a 20.heten egy nagyon-nagyon alacsony kockázatú kombi után beijesztettek a down-nal. Aztan kiderült, hogy vaklárma. Ez után már egyáltalán nem voltam nyugodt. Aztan 33 órás szules, betöltött 40 hét után. Gyerek kakis magzatvizet tudozott le. Inkubator, légzéssegítő, tobb zsinor lógott belőle, mint egy átlagos IT irodában. Nekem nem állt el a vérzés. Majdnem műtöttek mikor végül sikerült elallitani ezek után 2x elajultam meg aznap. Vert is akartak adni végül ezt is megúsztam. Viszont óriási gatmetszesem lett, mivel a gyerek a feje melle tette a kezet és így érkezett. Ezek után most már 8 hónapos de meg mindig nem 100%-os a helyzet odalent.

Mindehhez képest nálam pont fordítva volt. Sosem akartam gyereket, majd kiegyeztünk egy gyerekben. Kb haza sem értünk a kórházból már úgy voltam vele, hogy jöhet a második. (Bár már inkább császárra szavazok, nem hiszem, hogy a vaginam kibír meg egy ilyen sztorit, szexuálisan meg most is épphogy nem nyomorodtam meg, ezt nem kockaztatnam újra). De a ferjem nem akar többet 😀

2020. okt. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nekem lelkileg volt megterhelő, hogy bajokkal született a gyerek, és sokáig nem tudták mi a baja. Nálunk is hetekig kórhazban volt, gyógyszerek, tűk a karjában, tűk a fejében, lélegeztető, kajaszonda, alacsony értékek...


Mostanra teljesen egészséges, de az az indítás borzalmas volt, nagyon megviselt lelkileg.

A terhességet kifejezetten élveztem előtte.

A szülés olyan amilyen.

Ami utána jött... na azt nem tudnám mégegyszer lenyelni.

2020. okt. 1. 18:34
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első után 2 év kellett, a második után 5, mire nem fakadtam sírva a gondolatra.
2020. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb 2 év után gondoltam úgy, hogy jöhet a következő.Még várat magára.
2020. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Most tényleg, nem rosszból, de nem lett volna jobb egy tervezett császár, bármelyikteknél? Nekem az volt, bármelyik nap bevállalnám újra, de egyelőre nem tervezünk másodikat

Barátnőm 3-4 gyereket akart, egyetértésben a férjével. Aztán olyan remekbeszabott szülése volt, hogy kb a szexre se bír gondolni, mert sírógörcs kapja el, hogy mi lehet a vége...

2020. okt. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Császár lett, azt kellett feldolgoznom évekig. Nemazért, de azért, mert neked nem okozott bajt, attól másnál még voltak szövődmények császár miatt. Nemazért...
2020. okt. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

"Nekem az volt, bármelyik nap bevállalnám újra"


Ha az én császáromat élted volna át, akkor a sírógörcsös barátnőd nevető bohócnak tűnne melletted.

2020. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal, pedig valóban trauma volt lelkileg az első. 4 hónapos volt, mikor eldöntöttük, h jöhet a tesó. Jött is és az ő csodálatos születése rendbe is tette a lelkemet. A harmadik babának már teljesen pozitívan tudtam nekiállni. 😊
2020. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
5 hat ha az ember tudja, hogy el fog esni, leül. Nyilván reménykedtünk a problémamentes szulesben 😀 nem jött be 🤷🏼‍♀️
2020. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a császár okozta a traumát, nagyon nem erre készültem. A második vbac baba, a SZÜLÉS rakta rendbe a lelkem.
2020. okt. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!