Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek traumatikus szülésük...

Akiknek traumatikus szülésük volt, vagy bármi probléma adódott a szülés után, mikor múlt el a félelem az újabb gyerekvállalástól?

Figyelt kérdés

Mindig is két gyereket akartam. Így képzelem el a családunkat. Viszont a fiam születése körüli, meg utáni stressz után kijelentettem, hogy nekem ennyi volt, nekem ez nem megy még egyszer. Férjem ugyanígy gondolta, még azt is bevallotta, hogy neki az utolsó 2 hónap csendes stresszben telt, abszolút nen élvezte a dolgot.


Mostanság kezdett visszajönni az érzés néha, hogy csak akarok 2 gyereket, aztán néha elborzadok az ötlettől, hogy mi minden sülhet el rosszul, meg nem akarom újrakezdeni.


Bolond vagyok tudom!

Másnak hogy alakultak az érzései? Vállalt új gyereket? Megbánta? Jobb volt?


2020. okt. 1. 18:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%
A csaszar általában akkor okoz traumát ha nem tervezett. 5-os ugye tervezettet kérdezett. Ne keverjük, ne bantsuk. A felvetése alapvetően nem butaság.
2020. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz terhesség végén toxémia miatt koraszülés, sorvadt baba, inkubator és rettegés a jövőtől. Ma már 2 éves egészséges, az egyetlen gondja a feszes izomzat volt még egész picinek, de dévény kezeléssel orvosolták hamar. Azóta is úgy érzem, hogy én ezt nem vállalom többször. Bár vágynék rá, de a félelem sokkal erősebb. Nem hiszem hogy ez valaha meg fog változni.
2020. okt. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%
A felvetése egy ilyen kérdés alatt nem butaság, ha nem brutál tapintatlanság. Mintha a császár választása megoldás lenne a traumára. Érzéketlen bunkóság. Csak hogy pontosak legyünk!
2020. okt. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%
13 nem értek egyet. Kérdezte. Neked viszont nem ártana dolgoznod rajta, hogy feldolgozd, ami veled történt. Láthatóan meg nem sikerült.
2020. okt. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
57%

Tervezett császárról beszéltem, nem sürgősségiről. Nektek tervezett volt?

Nem gondolom tapintatlan bunkóságnak, nem azt írtam, hogy látjátok, én mennyivel jobban csináltam, esélyt se adtam ennek, stb,stb... csak hogy aki még előtte van, és olvassa ezeket, az ne csak a hüvelyihüvelyihüvelyi úton induljon, és ne higgye el, hogy csakis az a jó, az a legjobb, stb., hanem merjenek mérlegelni.

Ha ez nem ment át, sajnálom.

2020. okt. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Császárom lett, igaz nem tervezett volt.


Nekem azért okozott traumát ez az egész, mert az élete a babámnak veszélyben volt, és minden rosszul sült el. Oldalamon kellett végig feküdjek míg vajúdtam, és úgy fájt a legjobban. Nagy ritkán felállhattam, és akkor nem fájt annyira.

És órákig tartó sehova nem vezető vajúdás a császármetszésért... hogy aztán meg olvassam itt ott, hogy az nem is szülés, ne legyél egy percig se büszke, max az orvosra.

Ezután elvitték, és az inkubátoron keresztül simogathattam a kis halántékát csak.

2020. okt. 1. 22:01
 17/17 anonim ***** válasza:
84%

na, pontosan az ilyenekért szoktam ilyenkor leírni, hogy csak jobb lett volna babának-anyának az a császár... mert a hüvelyi-szülés fanatikusai miatt vannak sokakban ilyen érzések, mint a kérdezőben is... a programcsászár is szülés, te pedig teljesen végigszenvedted az egészet, az, hogy nem azon a lukon jött ki, nem a te hibád, legyél büszke magadra! Ez ugyan olyan, mint akinek csak lombikkal sikerül, az is az orvosra legyen büszke?!

Nézz rá a gyerekedre... ugye, hogy van okod büszkének lenni?

2020. okt. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!