Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyanokat szeretnék megkérdezn...

Olyanokat szeretnék megkérdezni, akiknél mostanában derült ki, hogy várandósak, a koronavírus jarvány miatt táppénzre kerültek vagy dolgozhatnak?

Figyelt kérdés

2020. okt. 2. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Az első hullám alatt voltam terhes, home office-ba kerültem, de pár hét után önként visszamentem bejárósnak. Mondjuk most súlyosabb a helyzet.
2020. okt. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk nagyon sokan voltak, akik karanténba kerültek (nagy edzőterem), így én inább eljöttem :)
2020. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Az első járvány idején lettem terhes, pont akkor robbant ki. Nálunk sajnos volt létszám leépítés, így rögtön amint megállapította az orvos, hogy minden rendben a babával elmondtam a főnökömnek hogy ne hogy esetleg elküldjenek, de nagyon nem örültek mivel én állandó éjszakás lettem a vírus miatt. De terhesen az éjszaka tilos. 4órás napközbeni munkát tudott felajánlani hogy a többi dolgozó tudjon rendesen 12 órába járni, de mivel én vidékre költöztem időközben a főnököm az úti költséget nem akarta állni többet kapok táppénzen mintha 4 órába dolgoznék. Egyedül a 12 óra esélytelen lett volna nem bírtam volna. Így eljöttem már egészen az elején. De nem bánom anyagilag megtehettük, így nyugodtabb voltam én is és a baba is. Egyébként vendéglátásban dolgoztam.

Most jelenleg 31 hetes kismama vagyok.

2020. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Az első hullám alatt végig beteg voltam, így amikor kiderült, hogy várandós vagyok és komplikációk is felmerültek, azonnal táppénzre vettek. Reméltem, hogy ha elmúlnak a rosszullétek visszamehetek még, de ez nem történt meg, illetve veszélyes lenne bejárnom a sok csúcsidős tömegközelekedés miatt is, ami még nem terhesen is problémát jelentett. Önmagában a Covid miatt nem írtak volna ki.
2020. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Szintén az első hullám elején derült ki a terhességem. Azonnal home officera raktak, de igazából nem kellett dolgozzak és vissza se kellett mennem. Azóta is home office címszó alatt itthon pihenek teljes fizetésért. Áldom is érte a kedves munkáltatómat...ritka az ilyen. 34 hkm
2020. okt. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
első hullám alatt derült ki a terhességem. A nőgyógyász felajánlotta hogy javasolja a táppénzt, de egészen addig még veszélyezetettté nem váltam, nem irattam ki magam. Néhány hét home-office, de nagyrészt bejártam.
2020. okt. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En az elso hullam alatt estem teherbe, marciusban. Mivel korhazban dolgozom, raadasul sugarveszely kozeleben, igy nem volt kerdes, hogy kiirjon a doki. Tul. kepp mehettem volna UH ra lelelet irni vagy valami adminisztracios xarra, de pont felvettek valakit es eleve nem ez a szakmam, tehat felesleges voltam volna arra a munkakorre. Nagy kieses volt nekik - 1 diplomas szakember, de a fonoknom mar szamolt vele, hogy ha van 2 fiatal nő a csapatban, azok valszeg csaladot szeretnenek majd...Par het es szulok, a fiammal szeretnek legalabb 2 evig itthon lenni, aztan meg ki tudja, lehet teso is lesz :)
2020. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Én otthonról dolgozom azóta
2020. okt. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos nalam az otthoni munkavégzés nem megoldható.. kiváncsi vagyok mi lesz így, javasol e valamit az orvosom.
2020. okt. 2. 19:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is az első hullám alatt kezdődött a terhességem, de az első trimesztert végigdolgoztam óvodában. De szerintem ha kértem volna, akkor is kiírtak volna. Szeptembertől viszont az orvos javaslatára táppézre mentem.
2020. okt. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!