Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gdm-es kismamák!Vajúdás,...

Gdm-es kismamák!Vajúdás, szülès alatt is tartani kellene az evèsek közötti időt?

Figyelt kérdés
Ti milyen enni-inni valót visztek a szülőszobára?
2020. okt. 12. 07:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos a legtöbb helyen nem is engedig még ma sem az ételfogyasztást.


Bàr nekem lehetett volna, de gyomrom nem volt hozzá.

Kaptam infúziót.


A másik szülésemet meg pont 2 evés közt letudtam. 😶


Egyébként papíron kell tartani a szülés után is, aztán annyi volt más gdm-esként, hogy nem fehér, hanem valami barna kenyeret/ zsemlét adtak.

Elmondták mikor egye meg a kismama..

Ebéd:

Rajta volt h diétás

A levesben nem volt kenyérkocka,de ugyanaz a tarhonyáshús volt...

2020. okt. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem vagyok gdmes, de volt a családban, és tudom, hogy bizony tartani kell. CH-terhelés hatására a baba a születése után hipoglikémiás lehet, szóval ugyanolyan veszélyesebb, mintha terhesség alatt nem tartod.


Én rágcsákat vittem (itt lehetett enni), szerintem van gdm-kompatibilis fajta is. Hozzáteszem, hogy a 14 óra alatt egy falatot sem ettem (csak még otthon a legelején egy kis szelet csokit), mert az erősebb fájásokat brutális hányinger kísérte. Ismerősi tapasztalat alapján ez meglehetősen gyakori, szóval kevesen csapják ki a háromfogásos villásreggelit a szülőágyon. Utána farkaséhesek sokan:-)

2020. okt. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Én nem ehettem, már előző nap 16:00 órai uzsonnámtól, éjféltől, meg nem ihattam, mert ha nem mentek volna rendben a dolgok, császár lett volna.

Másnap 17:05-re lett meg a babánk.


Indítottak, lehet ezért volt màs. De kaptam infùziót.

Bàr enni nem hiànyzott, de nagyon szomjas voltam a végére.

2020. okt. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
-ebb, autokorrekt...
2020. okt. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

3 óra alatt szültem meg, de utána még 1 óra volt, amíg távozott a méhlepény és összeöltötték a gátmetszést és utána még 1 óra az aranyóra. Ezalatt az 5 óra alatt csak vizet ittam és infúziót kaptam. Tapasztalataim szerint nem lehet tartani a diétát vajúdás és szülés alatt.

És ahogy az 1-es is írta, vicc a diétás menü a kórházban. Tízórait, uzsonnát és második vacsorát vigyél magaddal.

2020. okt. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak vizet vittem be, nem is tudtam volna enni

Egyébként ott már és azután senkit nem érdekelt, hogy nekem az volt

2020. okt. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Előző vagyok, a másodikat nekem is indították (reggel 7kor), annyit mondott az orvos, hogy előző este már ne szúrjam az inzulint. Délelőtt szültem, ebédre azt kaptam amit a többiek, azt mondta az orvos, hogy onnantól, hogy kint van a baba a diétát sem kell tartani
2020. okt. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

A szülésznő nekem azt mondta, hogy szülés alatt ne foglalkozzunk ezzel, igenis vihetem nyugodtan a szőlőcukrot és az izotóniás italt. Szőlőcukrot vittem (meg betáraztam pár tábla csokival, hogy végre kiéljem magam), izotóniás italt nem, helyette csak sima ásványvizet, meg azt a zabos kerek, finom gullón kekszet, a szokás kedvéért :D És hiszed vagy sem, a szőlőcukor annyira nem is esett jól, a csokira gondolni se tudtam, a gullón meg egész jól csúszott, vagy két egész kekszet is le tudtam erőltetni... Viszont időben nem néztem, hogy mi a helyzet. Hajnali fél3-kor jött az első fájás, nem ettem ébredés után fél órával, eszembe se jutott a kaja, mértem a fájások közti időt és izgultam, hogy vajon most tényleg az történik-e, amire gondolok, hogy történik. Nekem szerencsém volt, gyors és könnyű szülésem volt, fél8-kor bementünk a kórházba, fél11-re már megszületett a kislányom, a vajúdás alatt nem igazán éreztem éhséget, inkább csak azért ettem, mert éreztem az erőm fogyni. Utána már ebédet kaptam a kórházban, és bár nem méregettem meg számolgattam, nekem úgy tűnt, hogy elég jól hozta a diabetikus menü vonalát. A lányomnak 3x mérték a cukrát, tökéletes értékei voltak, szóval neki nem okozott problémát a szülés közbeni cukorhatás.


Egyébként az első 2-3 hetet leszámítva, amikor ész nélkül bezabáltam mindent, amire a terhesség alatt vágytam (rakott krumpli, dobos torta, pékségből igazi fehérlisztes sós perec, szóval nem olyan durva dolgok :D ), tartom a diétát továbbra is, mert ártani nem árt, viszont az utókövetésre meg nem akarok elmenni, hogy tudjam, maradt-e tartósan az IR, főleg mert a szoptatás is még azért bezavarhat az értékeken, de elvileg azt is érdemes lenne csináltatni.

2020. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm,sokat segítettetek!
2020. okt. 12. 10:46
 10/11 anonim ***** válasza:
gms-esként ettél szüléskor?
2021. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!