Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam nőgyógyásznál...

Tegnap voltam nőgyógyásznál keményedés miatt. Azt írta a papirra, hogy Cx:1,5000, zárt méhszáj.Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Csak itthon vettem észre sajnos. Gondolom méhnyakra vonatkozik, bár még nem találkoztam ilyen értékkel és a neten sem találtam semmit róla. Ctg-n minden rendben volt, annyit mondott, hogy 3x2 magnesii citrici. Viszont ultrahang nem volt, csak manuálisan vizsgált meg. Kvázi mennyire lehet ebben az értékben bízni? De amennyiben ez az érték méhnyakra vonatkozik, az nem drasztikus a 30. héten??? Mit csinaljak, holnap vissza menjek?

Azt még hozzá kell tennem, hogy kedden voltam cukorprofilon és akkor a fogadott dokim is megnézte a méhszájat ő Cx 2000-t mondott. Ilyen gyorsan változhat?



2020. okt. 25. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
2020. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vizsgálat során ujjal tapintja ki a méhnyak és a méhszáj állapotát, miközben másik kezével a méh tetejének helyzetét vizsgálja. Azt állapítja meg ily módon, hogy zárt­-e még a méhszáj. (A méhszáj külső, középső és belső méhszájból áll, és ezek nyílnak ki sorra a szülés előtt.) A vizsgálat során a méhnyak állapotáról (rövidült­-e) is információt kap. A méhnyak normál esetben 3 ujjnyi vastag, majd szülés előtt viszont lerövidül, majd teljesen eltűnik. A vizsgálat kissé kellemetlen, de egyáltalán nem fáj.


Méhnyak­ és méhszájértékek a leleten: mit jelentenek?

Nem minden esetben van arra idő, hogy az orvos alaposan elmagyarázza az elvégzett terhességi vizsgálatok célját és a kapott értékek jelentését.

2020. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
• 2000: zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi
2020. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1.es vagyok.

Ott van a táblázat is, hogy melyik szám mit jelent.

Gurulj le.

2020. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) igen azt tudom, hogy a 2000 ezt jelenti. Nekem a tegnapi érték furcsa, mert sehol nem találok olyat, hogy 1,5000. Vagy lehet elirta veletlenul 🤔 jövőhéten kell mennem UH-ra, talán akkor a gép megmondja a tutit 😊
2020. okt. 25. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!