Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt hívják gyomorsavnak?

Ezt hívják gyomorsavnak?

Figyelt kérdés

Evés után, teljesen mindegy mit eszem, elkezd fura lenni a gyomrom és nem tudom szebben leírni,de feljön ilyen hányás a torkomba,majd vissza.

Tudom nagyon undorító,de nekem ilyen nem szokott lenni.

Ráadásul nem egyszer történik meg, hanem többször.

Egy idő után elmúlik, aztán eszem és kezdődik újra.

Úgy érzem jobb lenne,ha kihánynám,de csak egy pillanatra jön föl és megy vissza.

Ez gyomorsav vagy micsoda?

8 hetes kismama


2020. okt. 31. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorsav jön vissza, ezt a jelenséget refluxnak hívják (legalábbis akkor, ha ez rendszeressé válik). Ha korábban nem tapasztaltál ilyet, a terhességed is okozhatja, de én azért megkérdeznék egy orvost, hogy mit javasol a tünetekre. Evés előtti savcsökkentők szoktak segíteni, de inkább szakértő mondjon valamit, ne én :)
2020. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a helyzet, szintén a 8.-dik hétben járok. Igyekszem kerülni azokat az ételeket, melyektől sok lesz a savam, pld narancs. Illetve ha nagyon rossz egy pohár hideg tej szokott segíteni.
2020. okt. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem még nem sikerült rájönnöm mitől rosszabb és jobb.

Gyomrom éjjel annyira fájt és akkor ettem pár háztartási kekszet,na az jól esett.

Terhesség előtt neked sem volt ilyen problèmád?

2020. okt. 31. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem volt nekem sem terhesség előtt.
2020. okt. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is ez van de én 31 hetes vagyok
2020. okt. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg reflux. A gyomorszáj elégtelen záródása okozza. Kismamáknál a pocak növekedése miatt szokott kialakulni, de azért az 8 hetesen még korai. Lehet, hogy csak a terhességi hányinger mutatkozik meg ilyen formában.

Nekem a reflux csak később alakult ki a 3. gyereknél, és sajnos utána is megmaradt. Mindenképpen jelezd az orvosnak, biztosan van olyan készítmény, amit kismamák is szedhetnek. Én nem foglalkoztam vele, csak a Rennie-t szedtem (azt lehet terhesség alatt is), de aztán már az sem használt, a vége pedig nyelőcső fekély lett jó pár évvel később. Elég car ügy, ha most kezdhetném, előbb tennék ellene.

2020. okt. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!