Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első és második trimeszteri...

Az első és második trimeszteri vérvétel leleten melyik rövidítés jelenti a vasat? Vagy honnan tudom meg, hogy megfelelő-e a vas szintem?

Figyelt kérdés

Teljesen kikeszültem mert napok óta szedulok, először azt hittem a cukrom, de most már a szemem alatt is nagyon karikás, fekete. Én több alkalommal is kérdeztem a vedonot, hogy nem kell-e a vasat pótolni azt mondta nem. A laboron nekem nem egyértelmű mit kellene figyelnem, melyik rövidítés jelzi a vasat? Mert olyat, hogy FE nem találok. Lehet hogy nem is nézték?

Szedek kismama vitamint (Ladeeevit), de szerintem nem elegendő vagy nem szövődik fel jól a vas :( félek, hogy eddig nem adtam meg a picinek amire szüksége lett volna :(



2020. nov. 4. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Ez fura amúgy, nekem a doki azt mondta, hogy a vas és a D-vitamin a legfontosabb amit szednem kell a terhesség alatt , nekem ezeket receptre írta fel .. + mellette igény szerint kell szednem magnéziumot meg így a 16. hét után már csak 3 naponta a terhes vitamint.. Mindenképp kérdezz rá a dokidnál ha mész!😥

A leletemen nekem simán vasként volt feltűntetve a vas😊

2020. nov. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem akarok hülyeséget írni, de nekem az RDW-nél volt egy plusz jel, és erre mondta a védőnő, hogy ajánlott vasat szednem.
2020. nov. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hgb (hemoglobin) szintet nézd, az is árulkodik a vasfelszívódásról.

De nem csak a vashiány okozhat szédülést terhesen.

2020. nov. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a vérképemen vas szerepel. Szerintem nálad nem nézték.. Ha a vörösvérsejt és hemoglobin értékeid jók, akkor nincs miért aggódnod.
2020. nov. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Egyszerűen nem is értem, hogy miért nem alap dolog egy vérvételnél a vas ellenőrzése 😞 remélem azért a baba kapott kellő mennyiséget és “elszívta magának” a szervezetemből :/

24. Heti labor eredményen nincs sem plusz, sem mínusz a HGB-nél, és az RDW-nél sem. Akkor egy picit megnyugodhatok? 🙂

Pénteken megyek dokihoz akkor mindenképp rákérdezek

2020. nov. 4. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!