Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki mostanában esett teherbe,...

Aki mostanában esett teherbe, az dolgozik-e az 1. trimeszterben, vagy a háziorvos automatikusan kiírta a vírushelyzet miatt?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, és mivel már volt vetélésem, az orvos azt mondta, fontoljam meg, nem iratom-e ki magam. Gondolkozom rajta,de nem elsősorban a korábbi vetélésem miatt (utána született egy egészséges gyerekem), hanem mert olyan területen dolgozom, ahol ügyfélfogadás van és félek a vírustól (persze mindenki maszkban van azért). Egyedül amiatt tartok kicsit, hogy még nagyon korainak érzem elárulni az állapotomat a munkahelyemen, mert még bármi lehet, meg babonás is vagyok. A családomban is csak egy szűk kör tudja, hogy terhes vagyok. Az is érdekelne, hogy akik állapotosak, azok a 2. és 3. trimeszterben dolgoznak-e, és ha igen, milyen munkakörben.

2020. nov. 8. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Én 8 hetes terhes vagyok,de elmentem táppénzre.

Voltak vetèlèseim és arra jutottunk a párommal,hogy biztonságosabb jelenleg itthon.

Nekem mondjuk az orvosom is azt mondta,hogy nehogy elmenjek dolgozni. (Pedagógus vagyok)

A munkahelyemen nem tudják miért nem megyek. Más indokkal vett az orvos táppénzre.

2020. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És utolsó, te milyen indokkal vagy itthon? Én most egy hete vagyok itthon, megfázásszerű tünetek jogcímén (ez lesz írva a papírra), de ezzel még 6 hétig nem maradhatok itthon. Ti mit találtatok ki? Nálam már a kollégák pedzegetik, nem vagyok-e vírusos. Én tudom, hogy nem vagyok, de több héten át milyen indokkal lehetne itthon maradni?
2020. nov. 8. 12:43
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Először karantènba kerültem a családom miatt, így két hét azzal elment.

Hétfőtől pedig az alapbetegségemmel vett föl az orvos.

Van egy krónikus autoimmun betegségem. Most "jól jött",hogy van. Munkahelyemen is azt mondtam.

2020. nov. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
A mostani helyzetben miért nem próbáltok egyszerűen őszinték lenni.Terhes vagyok és a vírushelyzet miatt a terhességem elejétől szeretnék táppénzre menni.Ki nem rúghatnak benneteket, mivel bejelentitek és hazudni sem kell.A legtöbb terhesség pedig nem vetéléssel, hanem szüléssel végződik.Ne értsetek félre értem én ,hogy mert a 12 hétig nem elmondani, de mennyivel gázabb a 12 héten azt mondani, hogy jaj amúgy elfelejtettem a sok kamubetegség mellett szólni eddig hogy terhes vagyok.Szerintem ha valaki vissza akar menni a munkahelyére később, akkor most az egyenesség sokkal többre vezet, ha meg nem akar akkor meg tök mindegy hogy ki mit gondol.
2020. nov. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

Én 17 hetes vagyok, minden nap két busz a melóhelyre és két busz haza, szóval szerintem eléggé ki vagyok téve a vírusnak, de senki nem mondta még, hogy ne menjek dolgozni.


A család kérdezte, nem lenne-e jobb táppénzen, de őszintén szólva elég erős a szervezetem, sosem szoktam beteg lenni, nálam egy sima megfázás is nagyon ritka, ezért nem igazán tartok a koronavírustól sem. Mármint, lehet, hogy elkapom - vagy elkaptam már -, de szerintem rajtam simán átmenne tünet nélkül.


A jelenlegi álláspont szerint magának a babának meg nem árt a vírus. Szóval, még járok dolgozni egy ideig.

2020. nov. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5-nek: várandósan mindent hamarabb kap el az ember. Érzékenyebb az immunrendszere.

Nem árt az óvatosság!

2020. nov. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

6-os, nyilván van ebben is valami, eddig szerencsére minden kis és nagy betegség elkerült várandósan is.


De az is igaz, hogy nem esne jól, ha hónapokig csak táppénzt kapnék. Na meg, 12. hét előtt nem is akartam bejelenteni a munkahelyen, hogy babát várok.

2020. nov. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki terhesen most kiíratja magát, az teljesen érthető. Viszont az, hogy hazudik a munkáltatónak és a kollégáknak... Nem biztos, hogy szívesen várják majd vissza.
2020. nov. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Kettes vagyok

Nekem 4 terhessègből 3 nem jól vègződött.

Konkrétan az utolsó három.

Ezért nem vagyok hajlandó elmondani a munkahelyemen.

Megvárom minden eredményemet és majd utána.

Egyébként nem köteles senki elmondani a munkáltatójának,hogy miért van táppénzen. Nem kötelező megindokolni

2020. nov. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Lemaradt a vége.

A betegségem , amivel táppénzen vagyok,nem kamu betegség. Valóban van egy komoly autoimm betegségem, szteroidos kezelésen vagyok. Szóval minden hogyan veszèlyeztetebb vagyok a vetélések nélkül is

2020. nov. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!