Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10.héten hirtelen vérzés,...

10.héten hirtelen vérzés, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Első baba.

Nagyon megijedtem ma, amikor pisiléskor élénkpiros vér folyt belőlem, látható volt persze a WC-papíron IS.

Iszonyatosan fájt a derekam ma.


Be mentem a nőgyógyászati ambulanciára, ekkor a tisztasági betétemen csak pecsételés volt, nem volt folyás. Magam sem értem. Az orvos megvizsgált, majd ridegen közölte, hogy ennyi barnás folyás miatt legközelebb ne menjek be, és ne próbáljam őt átverni. Majd akkor menjek, ha csomókban jön a vér. (...) Nagyon rosszul esett, hiszen nem hazudtam, 25km-t mentünk azért, hogy mielőbb megvizsgálgaljanak és ne legyen semmi baj, hiszen abban a tudatban voltam, hogy a baba elment.

Felirt progeszteront és terhesvitamint ajánlott,b6-ot.


Semmilyen magyarázatot nem mondott:🕳️ hogy mitől is lehet ez, miért fordult elő?

Biztosan volt már ilyen kérdés, de eléggé magamon kívül vagyok, szeretnék megnyugtató választ kapni, ha esetleg valaki volt ilyen cipőben már.

Sajnos a le kezelő orvos miatt, és az, hogy szerinte hazudtam, nagyon rosszul érzem magam, félek már oda menni vizsgálatra is, komolyan.

Köszönöm a tanácsokat.



2020. nov. 15. 20:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy máskor ne menj be... Jó bunkó egy orvos... Tök természetes hogy bementél jól is tetted!

Sajnos nekem tavaly csak barnázás volt nagyon pici semmi fájdalom... mégis bementünk és sajna közölték h elment a baba...

Szóval természetes hogy ilyenkor bepánikol az ember főleg az elsőnél.

De ha a babával minden okés akkor lehet hogy hematóma és akkor ürült. De ezt a dokinak megkellett volna néznie ultrahanggal.

De szerintem nyugodtan visszamehetsz ha épp másik orvos van bent és mond el a problémád úgyis köteles megvizsgálni.

2020. nov. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Maskor is menj be azonnal. Nekem is igy ment el a baba. :(
2020. nov. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kifogtál egy bunkó phaszt. Menj csak be legközelebb is, ha baj lenne, de reméljük nem lesz. Megkaptad a progeszteron pótlást, az a lényeg, a babával minden ok.
2020. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 9.héten kiesett egy 5-6cm körüli vérrög. Nagyon bepánikoltam hogy lehet elment a baba. Bevitt a mentő egyből közölte egy nővér hogy vetélés. Síró görcsöt kaptam, ágyra fektettek hogy ne essek össze. Feltoltak a vizsgálóba mondtam hogy mi a panaszom azt mondta a nővér akkor azonnal szálljak le az ágyról ha csak ennyi a bajom. Leültettek a váróba teljesen át volt ázva a nadrágom mindenki ott jött ment 3 órát vártam hogy megvizsgáljanak. Végül jó hírt kaptam megvan a baba nincs semmi gond de nem tudják mi volt ez a vérzés. Hálisten nem volt probléma de azért nem így kellett volna hozzáálni az ápolóknak a szívbajt hozták rám mikor alapból sokkos állapotban voltam. (azóta megszületett a kislányom makk egészséges)
2020. nov. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, hogy mik vannak. 😔

Semmi együttérzést nem éreztem én sem a nővérke felől, aki ráadásul ismerősöm

A dokinak meg fáradságos volt, hogy megzavartam "ilyen kis bajjal" az ügyeleti pihenését.


Sajnos rosszat fogtam ki, de szülésnel is erre kell szamitanom?? Vagy elvárják a 100ezres borítékot és kedvesek lesznek??

2020. nov. 16. 06:53
 6/24 anonim ***** válasza:
Hát kitudja jövőre mi lesz ezzel kapcsolatban... Az én dokim annyit mondott hogy ha az éven kiakarna jönni most a csajos (január 13-ra vagyok am kiirva de barmi lehet...) Akkor ő bent lehet... Aminek örülnék mert ő nem várja el hogy borítékkal a kézben menjen be az ember... De sokan vannak akik csak ettől lesznek rendesek.... Ami számomra undorító... 🤦
2020. nov. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

9. Heten nekem is, ömlött, biztos voltam benne h elment. Nem lattak az okat.


3hete szuletett:)


Fekudj, pihenj es probalj pozitiv maradni!!

2020. nov. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtato válaszokat. Most ismét jön egy kis rózsaszínes folyás, be vettem a progeszteront, eléggé szedelgek tőle,mintha homályosan látnék, tegnap este is ez volt a tünet, ez normális? 😓
2020. nov. 16. 15:45
 9/24 anonim ***** válasza:
Nekem a 9.héten volt enyhe barnás folyás a papíron,görcs ugyan nem volt,de bepánikoltam. Pont mentem a háziorvosomhoz aki azonnal írt sürgősségi beutalót a közeli kórházba,mivel már volt egyszer vetélésem. Egész úton rettegtem,hogy megint nem sikerült,de szerencsére minden rendben volt a babával és hematómát se találtak. Kaptam progit azt a 13.hétig szedtem. Sajnos lehet neki mellékhatása a szédülés,próbáld meg úgy bevenni,hogy utána pihizel. Mit írtak fel?
2020. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Na, annak örülök, bízom benne, hogy nálam is minden rendben lesz.

Prog Exeltis-t írtak fel, ebből napi 3x kell be vennem.


(minden délután van egy kis vérzés, tegnap zuhanyzás után,és ennyi, aztán elmulik.) Lehetséges, hogy még nem igazán fejtette ki a hatását ez a gyógyszer? Ma lesz a 3.nap h szedem.

2020. nov. 17. 08:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!