Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen okkal mehetnék el...

Milyen okkal mehetnék el táppénzre?

Figyelt kérdés
A főnökömmel megbeszéltem, hogy a végéig maradok, de időközben nagyon stresszes lett a munka. Mi lenne az az ok, ami miatt ő sem érezné, hogy elmegyek, de mégsem hagyom cserben?
2020. nov. 17. 09:49
1 2
 1/13 Wonderwomen ***** válasza:
33%
Keményedés. Esetleg home office nem megoldható? Vagy eleve abban vagy?
2020. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Stressz már elég indok
2020. nov. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Hm..ugye nem ide akarsz visszamenni dolgozni?
2020. nov. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Az, hogy stresszes a meló még baromira nem indok a tp-re, de sajnos ma már ott tartunk, hogy pusztán a terhesség ténye miatt is egyből kiír sok orvos..
2020. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
Azért a 2es választ le kellett húzni ;). Lehet csak felénk de a háziorvos simán kiír veszélyeztetettre ha már " csak stesszes" a munkahely.
2020. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, hogy kiír az orvos kedves 5-ös, épp csak nem "szabályosan". A stressz ugyanis sajnos, nem sajnos, de az élet velejárója, pusztán emiatt még messze nem leszel veszélyeztetett terhes, szóval ez nem kéne elegendő legyen a táppénzhez, de mint mondtam, manapság bármi miatt képesek kiírni az orvosok, a tp csalás nem számít..
2020. nov. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
Stresz meg stresz közt is van ám különbség s nem mindegy. Dr nyugodtan tedd ki a felesleges munkahelyi stressznek a magzatot.
2020. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12%
Mellesleg az nem tp csalás csak azért, mert neked épp nem tetszik. Tp csalás az amikor " megy a hasam" de fbre rakom ki a képet h strandon vagyok!
2020. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Nyugodtan hisztizhetsz rajta, de ez bizony akkor is klasszikus példája a táppénzcsalásnak. Segítek, mert láthatóan nem ismered a definícióját: "Táppénzcsalást az követ el, aki bár nem beteg, ezáltal munkaképtelenné sem vált, mégis kiíratja magát orvossal, többnyire a háziorvosával."


Na már most a terhesség NEM betegség és az, hogy stressz van a melóban még önmagában nem elég indok és érv a tp-re. Mindenkit ér stressz a munkában szerintem, akkor most mindenki menjen orvoshoz, hogy ugyan írja már ki, mert neki ez sok?? Hát ez nem éppen így működik.

Első körben meg kellene próbálni könnyített munkát kérni, ami pl kevesebb stresszel jár.


Nyilván van stressz és stressz között is különbség, pl ha ennek már olyan hatásai vannak, hogy anyukának tartósan megy fel a vérnyomása, na az már megint más eset. A magas vérnyomás tipikus esete a veszélyeztetettségnek. De szimplán azért, mert a munkában stresszes időszakot élsz meg, még nem jelenti azt, hogy egyből veszélyeztetett vagy és ki kell írni.

2020. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
15%

Na a hisztizgetős szöveget hanyagold, mert szerintem kulturáltan volt veled is beszélve.


Ismerem a jogi fogalmát ezen nem kell hisztizned, mellesleg nem véletlenül lett írva, hogy van stressz közt is különbség. Az se mindegy milyen munkát végez, fizikai vagy ülős hány órába stb stb.

2020. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!