Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti, aki véreztetek első...

Ti, aki véreztetek első trimeszterben, milyen tapasztalatotok volt?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok. 15-én voltunk a klinikán ügyeleten vérzés miatt.

Azt mondta a doki, hogy normális, egy hajszálér elpattant ahogy nő a méh. Majd ha több vér lesz mint egy normál menstruáció és erős görccsel párosul menjek be.Addig ha megint csak mensi szeru nincs teendőm.

Nagyon alaposan megvizsgált. Hüvelyi UH, Meh tapogatás, mehszajvizsgalat, stb.


Most csak 2 pötty barnazast vettem észre. Nem fáj, de ma kicsit szúródott az alhasam, kb.1 percig.


Második terhességem, elsőnél nem volt semmi ilyen panasz.


Válaszotokat előre is köszönöm.



2020. nov. 17. 19:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez volt, nagyon megijedtem. Rutinból írtak fel utrogestant meg rutascorbint,bár a saját dokim utóbbira azt mondta,hogy nagy dózisú c vitaminnal jobban járok. Megkérdeztem,mit tehetnék,hogy ne legyen több ilyen,de azt mondták, bármikor előfordulhat,mivel ilyenkof vérbőség van lent. Nem lett baj.

31 hkm

2020. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem a 7.héttől voltak apróbb vagy nagyobb vérzéseim. Ugyanezen okokat mondták..mígnem a 12.uh-n kiderült hogy a méhszáj mellett tapadt meg a placenta. Azaz egy rossz mozdulat is okoz vérzést. Akkor értettük meg hogy miért volt annyiszor vérzésem.

Fekvésre ítéltek. Ugyanis azt mondták hogy egy lehajolás guggolás is nagy gondot okozhat. 14.héten ismét kértek uh-t,ott már látszott javulás,a 16.hetin pedig már normál pozícióban volt. Ahogy nőtt a pici úgy ment el a méhszáj mellől.

Én azt tudnám javasolni hogy pihenj és ne erőltesd magad.

A dokim figyelmeztetett hogy tényleg me csináljak semmit a pihi alatt mert hisszük vagy sem...egy ablakpucolásnál is mozog a méh.

2020. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Rutascorbinra en is gondoltam, hogy beveszek mert az előző terhességemnél a 3.trimeszterben vérzett az orrom rendszeresen és azt kellett szedni.


Kezdek megnyugodni, köszönöm. :)

2020. nov. 17. 20:57
 4/21 anonim ***** válasza:
Hetekig véreztem sokszor nem is kicsit, de ma már 2 éves 🙃
2020. nov. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem a sima barnázás miatt progit írtak fel. Ami el is mulasztotta. Hcg szépen emelkedett ezért kezdhetem szedni. De sajnos a tegnapi napon amikor 6 hetesre saccolt meg 11 mm-es üres petezsákot látott csak. (bizonytalan menstruációs időszak volt fogantatás előtt, kimaradt 1 1 mensim)

Sajnos engem beutalt a kórházba mára missed ab gyanuval :(


Remélem neked jobbak az esélyeid.


Szorítok neked, hogy minden rendben legyen.

2020. nov. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nekem is azt mondták kb.6 hetes, 17x10mm petezsak, egyelőre nem látnak semmit talán a sarokban valamit, 2 hét múlva kontról akkor latszik jobban.

Én szoptatok még, s azért is ossze vissza volt a mensim.

Szerintem érdemes nekes is megvárni a 8.hetet. Legalábbis az én dokim ezt javasolta, mert mondta, hogy 6 hetesen nem sokszor szoktak még látszani . Emlitettem, hogy elso terhességemnel látszott 6 hetesen 5 naposan, s azt mondta az nem jelent semmit.

2020. nov. 18. 09:56
 7/21 anonim ***** válasza:
Az érdekes, hogy most kórházba uh 19 mm-es petezsákot látott. Üresen ugyan. Csak érdekes. Vérvétel eredményét várom.
2020. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Mit mutatott a vérvétel?
2020. nov. 18. 16:05
 9/21 anonim ***** válasza:
29ezres hcg érték, újabb ultrahanggal hasin megtalálták a kis bujkálót 21 mm-es petezsákba szabályos szikholyag és 4 mm-es embrió szívhanggal 🙏❤️
2020. nov. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Gratulálok!!😍 kellemes babavárást!❤
2020. nov. 18. 17:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!