Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan akinek köldökzsinór...

Volt olyan akinek köldökzsinór áramlására azt momdták hogy nem jó és a haskörfogatát is kisebbnek mérték a babáján?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap be kellett jönnöm kórházba vizesedés és kicsit magasabb vérnyomás miatt. Bent tartottak mert azt mondták a babám haskörfogata pici 200mm és a köldökzsinór áramlása nem jó. 28+2hkm vagyok és 809grammnak mérték a babát. Volt már valaki hasonló helyzetben? Ha igen le írná nekem a tapasztalatát?

2020. nov. 20. 06:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az enyém is soványka volt. Szintén toxémia miatt. 34 hetesen kellett megszületnie. 1380 gramm volt, ma már 2 éves és makk egészséges.
2020. nov. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Dejó az ilyet olvasni, annyira el vagyok most keseredve... :(
2020. nov. 20. 07:06
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi a tudják hogy baj van, figyelnek rátok, jó helyen vagy. Ha akarsz írj nyugodtan privát üzenetet tudom milyen kétségbeesett ilyenkor az ember.
2020. nov. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt jó az áramlás és kicsi is volt a baba. Engem is bent fogtak egy hétig, kaptam az infúziót, a vérhigítót. Azt mondták, ha nem lesz változás, akkor kiveszik a babát. Szerencsére minden jó lett. A 27. héttől vérhigítót kellett szúrni minden nap a szülésig. Egészségesen született a kisfiam a 37. héten, 2850 grammal és 50 cm-rel, szóval nem lett extrém kicsi. Már 8 hónapos.
2020. nov. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A 4-sel nagyon jól jártak el. Ma már én is tudom hogy így kellett volna velem is, a mai napig nem értem miért nem kaptam vérhigítót, hogy legalább kicsit jobban összeszedje magát, még ha korán is születik..
2020. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, vérhígítót mire kaptál?
2020. nov. 20. 10:18
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért kapta a vérhigítót mert javítja a köldökzsinór áramlását, így a baba több táplálékhoz jut.


De ne aggódj, minél tovább van bent annál jobb. A súlya valójában másodlagos, a terhességi hetek számítanak. Mert a szervek közben tudnak fejlődni. Hízni pedig kint is tudnak.

2020. nov. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
Jól írja a 7-es. Plusz azt mondta a szülésznő, hogy ne legyen aszott, fonnyadt baba.
2020. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Hát ilyen gusztustalanságot hogy mondhat valaki egy babára?

Én tudom hogy egy kissúlyú korababa nem épp pampers reklám, de az anyjának akkor is ő a legszebb. Tudom mert az enyém a szülésznőd szavaival élve aszott volt, és mégis csodaszépnek láttam. Hiszen a mi gyerekünk.

2020. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%
“Kedves” szülésznő lehet, aki ilyet mond egy babára... 🤦🏻‍♀️
2020. nov. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!