Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mi lenne a jobb?

Szerintetek mi lenne a jobb?

Figyelt kérdés

Lenne egy kérdésem!

PCOS mellé az orvos erősen gyanakszik endometriózisra.Most lett volna 17.én műtét ahol a pco cisztákat kiégette volna illetve ha valóban jól sejti az endometriózist akkor azt is műtötte volna de a vírus mellett elmarad.Az ultrahangon adenomyotikus a méhem. Csinált volna petevezeték átjárhatóságit is.

Nagyon szeretnénk babát és félek hogy a vírus miatt előre láthatatlan műtét amíg nem kerül sorra addig csak romlik az állapotom.

Szerintetek várjak a műtétre és akkor próbálkozzak babával ? Vagy már próbálkozzak most is hátha összejön?

Az orvos azt mondta műtét után minél hamarabb teherbe kell esnem .

25L



2020. nov. 20. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

PCOS esetén nem szokták kiégetni a cisztákat, hanem 3as kezelést javasolnak, hogy tedd rendbe magad és jönni fog a baba.

Az átjárhatósági és az endometriózis igényel laparoszkópos műtétet.

2020. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bizony, pcos+ir ként nekem soha szóba sem jött a műtét. Helyette diéta, merckformin és mozgás + inofolic.
2020. nov. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem nem társul mellé inzulinrezisztencia nem vagyok túlsúlyos.Az mondta az orvos hogy még enyhé pcos ami azt jelenti csak az ultrahangos cisztás kép van meg.A műtéti kezelése pedig a drilling műtét amit laparoszkópia alatt csinálnak . Nem magamtól tálaltam ki hanem az orvosom mondta mit fog csinálni.


A PCOS kezelése


Műtéti kezelés során laparoszkópia segítségével, az ún. „drilling” módszerrel elvékonyítjuk a petefészek megvastagodott kérgi részét és eltávolítjuk a felszaporodott sorvadt tüszők tartalmát. Ezzel esélyt és helyet termetünk a frissen érő tüszők normál növekedésének. A beavatkozás után a hormonális egyensúly eltolódásai napokon belül elkezdenek rendeződni, a megnövekedett férfihormon szint drámai csökkenést mutat, és a cikluszavar rendeződhet.

2020. nov. 20. 16:37
 4/11 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok hogy az átjárhatósági és endo az igényli a laparoszkópiát,én nem erre voltam kíváncsi de köszönöm a választ .
2020. nov. 20. 16:42
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem minden IR-S Pcos de minden Pcos-nál feltételezhető az IR.

A pcos-sok fele ir-s.


Ir nélkül szerintem sokkal nehezebb a kezelés mert itt ugye a diéta nem lép életbe.


Az hogy mennyire sok a ciszta és tényleg szükséges a műtét azt csak az orvosod tudhatja. 🤷‍♀️

Ha feltételezhető az endometriozis is akkor meg tényleg a műtét a jobb megoldás.


Erre a 2re viszont szokták javasolni az inofolicot. Nekem pl ez segített igazából. 2 évig próbálkozunk ebből 1 évet ittam az inofolicot.


Sajnos itt tényleg nincs laikusként jó tanács.

Próbálkozol vagy sikerül - vagy nem 🤷‍♀️

Megvárod a műtétet ami kitudja mikor lesz, szerintem idén nem biztos, hogy összejön. 🤷‍♀️ Megint csak vagy - vagy.


Mindenesetre 🤞

2# voltam.

2020. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 2# válaszoló köszönöm.

Maga a pcos miatt nem műtött volna de mivel erősen gyanakszik az endometriózisra azt mondta egyúttal a pco is kezelve lesz és az endo is.

Igazából csak attól tartok hogy ha sikerülne is a baba akkor nehogy baj legyem hogy nem lett kezelve az endometriózis és a PCOS.

Neked pedig sok sikert kívánok!

2020. nov. 20. 17:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Én épp a 3.babánkat várom amúgy. Az elsőre vártunk csak 2 évet, a 2.és 3.babára fél évet. Pedig nekem nagyon sok komplikációm volt. Terhesség alatt és után is.

A 2.sürgősségi császáromnál nagyon durva összenővéseket oldottak fel. Mindkét petevezető összenőtt, mindenem mindennel összenőtt letapadt. Vastagbél megcsavarodott. Doki szerint fizikai képtelenség volt, hogy teherbe estem és ki is tudtam hordani. 🤷‍♀️

Most a harmadik is fél év után úgy sikerült hogy előtte 9 hónapig 2 hetente 2 heteket, volt mikor 21 napot véreztem. Letoltam 2 norculot kúrát, januárban lett egy 4x5 cm bevérzett cisztám aztán áprilisban már pozitívat teszteltem.

Ha tényleg van endo, na az ami igazán nehezít.


Ne add fel.

2# voltam

2020. nov. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor nálad tényleg egy csoda és nagyon szerencsés vagy hogy sikerült!

Akkor szerinted merjek műtét nélkül belevágni vagy várjam meg a műtétet?

Nem szeretnék vetélést átélni esetleg..

2020. nov. 20. 18:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Másodvéleményt is kérhetsz, mielőtt megműtenek.
2020. nov. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Nem vagyok orvos. Ebben így kompetensen nem tudok, se nem merek adni tanácsot. Csak leírtam a tapasztalatom, hogy lásd nincs lehetetlen még ha úgy is tűnik. 😊
2020. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!