Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5+3 napos várandós vagyok,...

5+3 napos várandós vagyok, jövő héten kell vissza mennem UHra. Az orvos, amíg nincs szívhang nem ír, ki táppénzre. Tegnap óta nagyon ideges vagyok emiatt, erősen görcsöl a hasam. Attól, hogy ennyire izgulok, lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
Olyan helyen dolgozom, ahol kivagyok téve a vírusnak és fizikailag is megterhelő, ezért nem akarok menni dolgozni.

2020. nov. 21. 12:08
 1/8 A kérdező kommentje:
* tudom, hogy még nem “baba”, csak egy szikhólyag, mielőtt bárki ezen akadna fenn. :)
2020. nov. 21. 12:11
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Akkor legyel siman “beteg”. Haziorvod kiir.
2020. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2 hét karantén ha koronás tüneteid vannak. Lehetsz lázas nem?
2020. nov. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2. jól mondja, mondd el a háziorvosodnak a helyzetet és biztos kiír. :)

Ha nem ilyennek ismered, akkor hazudj, mondd, hogy hasmenésed van pl.vagy napok óta tartó erős fejfájásod.

2020. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A hasfájás normális az első trimeszterben, de ha az aggódásod tárgya az, hogy az állapotod hogy hat a babára, akkor gondolj arra, hogy nők milyen körülmények között esnek teherbe szerte a világon és milyen megerőltetés, idegeskedés stb. közepette is megmarad a baba és meg tudják szülni. Az meg teljesen járható út, nem tudom, miért van lepontozva, hogy bekamuzol valami torokfájást gyengeséget hőemelkedést kiütést nyirokcsomót akármit a háziorvosnak telefonon, mostanában rettegnek attól, hogy személyesen fogadják a betegeket szóval megadhatja így is a betegszabit. Ha meg el kéne menned hozzá és megvizsgál, abba úgysem lehet belekötni, hogy fáradtnak érzed magad meg fáj a torkod, mert az fájhat úgy is, ha nem piros és fáradt úgy is lehetsz, ha bemászol a dokihoz és lázad is lehet attól, hogy pont akkor meg nincs.
2020. nov. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is kiíratnám magam addig táppénzre, amíg nem megyek vissza az orvoshoz. A görcsök amúgy normálisak, nem feltétlenül az idegességtől vannak.
2020. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszélnék a házi orvosommal, de nálunk ő "jó fej", így lényegében indok nélkül is kiírna táppénzre.


Ha neked ez nem opció, akkor szerintem is füllents. Telefonon hívd, nálunk speciel akinek láza van, be sem mehet a rendelőkhöz. Mondd, hogy bágyadt vagy, fáj a fejed, torkod, derekad és estére belázasodsz már két napja.

2020. nov. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha muszály füllencs a házidokidnak. Mondd azt hogy fáj a derekad.Ha covid tüneteket mondasz neki karanténba helyez.
2020. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!