Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anti-rubeolla magas IgM...

Anti-rubeolla magas IgM 27,5, IgG 20,7 ? 16 hetes terhes vagyok, belehalnék ha valami baja lenne a kicsinek 😢 valaki segítsen már mi ez??

Figyelt kérdés
3dik terhességem ,2szer elvetéltem , nem szeretnèm elveszíteni őt😢😢 valaki mondja már meg mi ez, vagy mit lehet tenni, hogy ne legyen semmi baj? 16 hetes vagyok és azt mondták ez nagyon magas Anti Rubeolla IgM 27,5 IgG 20,7. 😭 Légyszi mondjátok hogy nincs nagy baj van rá megoldás 😢
2020. nov. 24. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Míg kiírtad a kérdést, felhívhattad volna a nőgyógyászodat is. Vagy a háziorvosodat. Itt nemigen fognak tudni erre megoldást mondani. Én megértem, hogy aggódsz, de itt erre ki mit tud neked mondani?
2020. nov. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ma voltam de nem értettem meg nagyon mivel szlovák. A sestra magyar de ő se mondott semmi olyat csak hogy magas meg mennem kell kivizsgálásra, de rákerestem interneten itt látom miket irnak és nagyon elijesztettek. De ne haragugyatok, csak nagyon félek. Ez van 😢😭
2020. nov. 24. 09:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia, megneztem a kiskonyvem. A 12.heti IgG m pozitiv volt rubeolára:36,50. Erre annyit mondott a dokim, hogy mivel be vagyok oltva ez rendben van, semmi teendő. IgM nincs feltüntetve nekem. Toxoplazmozisra is pozitív lett a vérem:6,99. Erre mondták, hogy már anno átestem rajta, így nem kaphatjuk el terhesen. Ezek csupán a szervezetben lévő antitesteket jelzik, nem kell egyből bepánikolnod! Tökéletes eredményekkel vittem végig a terhességet, semmi baja a babának, se nekem,a napokban szülök. Orvost kérdezz, ha ennyire aggódsz,ne gyakorit.


Az IgM rubeola antitestek jelenléte közelmúltbeli fertőzésre, míg az IgG antitestek jelenléte közel- vagy régmúltbeli fertőzésre utalhat. Magas rubeola IgG antitest jelezheti a (himlő, mumpsz, rubeola) kombinációban beadott védőoltás miatt kialakult védelmet is.

2020. nov. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Derjaderja ***** válasza:
Az IgM friss fertőzést jelez sajnos. Genetikussal kellene talán beszélni, illetve egy rendes ultrahang kellene, de nem tudom, milyen fejlődési rendellenességnek mi a valószínűsége és mi a protokoll ilyen helyzetben.
2020. nov. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok beoltva
2020. nov. 24. 10:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor mindenkepp orvos!!!
2020. nov. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Holnap megyek valami kivizsgálásra. Volt már valaki ebben a helyzetben amiben én? Ha igen akkor mi hogy lett ?
2020. nov. 24. 11:03
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Határon túli magyar vagy? Csak mert nálunk erre kötelezően oltanak már ezer éve (én 74-es születésű vagyok és már engem is oltottak), ergo ha itt voltál csecsemő/kisgyermek magyarországon, akkor oltva vagy ellene. A környező országok oltási protokolljait nem ismerem, hol élsz/éltél végülis, szlovákiában? Nehéz lesz magyar fórumon pont ilyen szituációban lévő kismamát találnod, ha volt is valakinek hasonló eredménye, mert itt nálunk a rubeola elleni védőoltás ezer éve része az kötelező oltássorozatnak, ego jobban jársz, ha ott tájékozódsz akkor, ahol élsz, ami tippem szerint akkor Szlovákia, ha már az orvos nemzetisége az. No de ha meg ott élsz és gyerek is ott voltál (ergo ez miatt nem vagy oltva), akkor hogy nem érted mit beszél? Vigyél magaddal legközelebb valakit aki ért szlovákul, nonszensz, hogy nem érted a kezelőorvosodat, hogy tudnád akkor tartani és értelmeznni rendesen amit magyaráz, vagy előír? mondom, keress ottani fórumot, hidd el, jobban tudnak segíteni, mit innen maximum tippelgetni tudunk, szinte mindannyian, kivétel nélkül beoltva rubeola ellen.
2020. nov. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Magyarországon laktam, 3 évi lakom itt párommal, de ő neki is magyar az anya nyelve. Igen ő tud szlovákul, de őt nem engedik be (covid) . Lehet akkor be vagyok oltva nem tudom. Azt hitem felnőtt korba kell ezt. Lehet be vagyok oltva. De akkor hogy kaphattam el terhesen?? Nem értem
2020. nov. 24. 11:44
 10/11 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm:)) akik próbáltak válaszolni:)
2020. nov. 24. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!