Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elsősorban akik home officeban...

Elsősorban akik home officeban dolgoztok, nálatok hogy zajlott a baba bejelentés, Covid idején, a munkatársának, csapatnak?

Figyelt kérdés
2020. nov. 24. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Sehogy nem történt még bejelentés. 5 hetesen elkezdett fájdogálni a hasam, a háziorvos javaslatára rögtön táppénzre mentem. 3 hétig voltam otthon, addig gyengeségszerű tünetekkel, torokfájással voltam otthon. A munkáltatómnak azt követően mondtam meg, hogy babát várok, amikor megvolt az első ultrahang vizsgálat. Ezt követően jöhettem home office-ba. Kollégáim nem tudják még, miért vagyok home office-ban. Én azt tervezem, hogy betöltöm a 12. hetet, értesítem őket. Addig nem szeretném. Kellemetlen nekem is, de míg az első trimeszter nem ér véget, nem terjesztem a hírt magamról.
2020. nov. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én majd elmondom 12. hét után főnökömnek. Ahogy ő dönt, úgy mondom el a többieknek is. Mi most itthonról dolgozunk teljesen, legalább nem kell titkolózni és hazudni valamit, mert úgyse látják. Pedig minden reggel órákig rosszul vagyok és hányok, úgyhogy elég feltűnő lennék...
2020. nov. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Zoomon 🙂
2020. nov. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk hetente voltak telefonos csoportmeetingek, és amúgy is azokon beszéltük meg a "privátabb" témákat, meg az összes nagy bejelentéseket, így adta magát a dolog. Először a főnöknek mondtam el, őt felhívtam külön, aztán a többieknek egy ilyen meetingen. Én is megvártam a 12. heti UH-t, de ez ebből a szempontból lényegtelen.
2020. nov. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En marcius ota HO ban dolgozom. Mi a 12. Heti genetikai uh-ig a csaladnak se mondtuk el. Utana pont en mentem egy het szabira, aztan meg a fonok. Utana kuldtem neki egy skype meeting requestet, elmondtam a hirt, de megkertem meg ne terjessze csak akinek muszaj (HR, felsovezetes). A meeting utan irtam egy emailt a HR nek, cc-ben a fonok, hogy irasban is meglegyen. A csapat tobbi tagja meg nem tudja.
2020. nov. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én előre szóltam a közvetlen felettesemnek, hogy szándékunkban áll kistestót vállalni, úgy számítson rám/tervezzen velem a jövőben. Ez még a covid előtt volt.

A home office ideje alatt (első hullám) sikerült teherbe esnem, a pozitív tesztnél szóltam neki, hogy ne kiabáljuk el, de úgy tűnik sikerült. ;)

A kollégáknak a 13. hét körül mondtam el: ahogy-akivel beszéltem, megemlítettem, hogy "ha minden jól megy, otthon leszek majd egy ideig..." :)

Nem vagyok rossz viszonyban a közvetlen főnökömmel, különösen jóban sem - úgy éreztem fairnek a munka megoldása miatt, ha nyílt lapokkal játszom. Ő is nő, két gyerekkel. "Gyerekvállalós korban" vagyok. Igazából számított rá, csak idő kérdése volt. ;)

Szerencsés vagyok talán, hogy így ment. (?) :)

2020. nov. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!