Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoptatás alatt lehet utrogest...

Szoptatás alatt lehet utrogestan hüvelykúpot alkalmazni?

Figyelt kérdés

Utrogestant irt fel az orvos mert pecsételő vérzésem van 2 hete. 7 hetes 5 napos terhes vagyok.

Ma irta fel és ki is váltottuk.


Megkérdeztem, azt mondta lehet szoptatás alatt nyugodtan alkalmazni.

Viszont a betegtájékoztató azt írja, hogy átmegy az anyatejbe ezért nem javasolt.


Szóval most tanácstalan vagyok, hogy lehet-e vagy sem.


Válaszotokat előre is köszönöm



2020. nov. 24. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A kúpok helyileg hatnak, nem jut át a tejbe. (Vagyis annyira minimális esetleg, ami semmi gondot nem okoz.)
2020. nov. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Ez a honlap nagyon hasznos, ha a szoptatás alatt használatos gyógyszerekről és hatóanyagokról szeretnél infóhoz jutni. Globális adatbázisból dolgozik, szóval elég nagy számú adat alapján mondják, hogy valamit biztonságos-e szedni vagy sem. Amúgy a gyógyszerekre mindig ráírják, hogy ne szedd terhesség meg szoptatás alatt, mert a gyártók védik a hátsójukat, hogy nehogy véletlenül rájuk kenj valamit. Attól még maga a hatóanyag nem lesz káros. Az Utrogestanban progeszteron van, ez egyébként is termelődik a szervezetedben terhesség alatt, szóval nem lesz gondja a szoptatott gyereknek.


Illetve, ha érdekel, mit biztonságos szedni terhesség alatt, ez a honlap lehet a segítségedre:


[link]


:)

2020. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Néktek! :)
2020. nov. 24. 21:21
 4/4 A kérdező kommentje:
Nektek*
2020. nov. 24. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!