Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rh negativ, 7 hetes terhes,...

Rh negativ, 7 hetes terhes, vérzes. Kell anti rh faktor?

Figyelt kérdés
Volt egy nagyobb vérzésem, de a baba jól van. Viszont az orvosnak az első 6 hetes UH-n mondtam, hogy rh negativ vagyok. A vérzéskor, vagyis 1 hètre rá a nagy ijedtség során nem mondtam újra. Nem is kaptam injekciót. Van valaki aki így vérzett az első trimeszterben, és kapott rh ellenanyagot?
2020. nov. 25. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Első terhességed?
2020. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen
2020. nov. 25. 21:48
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ooo nem is hallottam meg ilyenrol,hogy verzes es rh negativitas kozt kapcsolat van. En is rh negatuv vagyok, minden trimeszterben volt ellenanyagszures,halistennek negativok lettek. Bar nekem nem volt egyaltalan verzesem terhesseg alatt...
2020. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mi volt az ellenanyag vizsgalat neve? El kell vegeztessem sajat fejem után, mert úgy néz ki, itt nem törődnek.
2020. nov. 25. 21:59
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan,de gondolom,terhessegi ellenanyagszures. Annyi remlik h a papir tetejen volt a meghatarozott vercsoportom,ami B-rh negativ,alatta pedig egy csomo ellenanyag es mind mellett szerepelt,hogy "negativ". Nekem sztk-s doki kerte mindig,pedig megcsak fogadott sem volt.
2020. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ez lehet az,en is a synlabnal voltam,csak beutalo miatt nem fizetoson.

2020. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
Első terhesség esetén nem jelentkezik összeférhetetlenség, biztos nem azért van a vérzés.
2020. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ellenanyagszűrés a vércsoport meghatározással együtt történik, sztk alapon is kötelező vizsgálat, amit megcsinálnak.
2020. nov. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Már nem Magyarországon élek, így nem vagyok tisztában a folyamatokkal. Magánúton elrendezném az ellenanyagszürést.


Nem gondolom, hogy ezért volt a vérzés, inkább az a kérdésem, hogy ha már véreztem, kell-e ellenanyag az első trimeszterben is már.

2020. nov. 25. 22:26
 10/15 anonim ***** válasza:
Erről inkább az orvost kérdezd. Annyit tudok, hogy szülészeti esemény lezajlását követően 72 órán belül meg kell kapnod a szurit (értsd: abortusz, vetélés esetén is, szülésnél nézik a baba vércsoportját, és csak akkor kell injekció, ha az ő vcsja pozitív).
2020. nov. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!