Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Autóbaleset terhesen? Kisebb...

Autóbaleset terhesen? Kisebb méret?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mai nap során autóbalesetem volt. Valami elment az autómban, 80-90-nel mentem, és a szembe lévő sávban az árokba csapódtam. Elég sokáig csúsztam, így az autó lelassult az árokba érkezés előtt. Anyósülésnél a légzsák kinyílt, az én oldalamon nem. Nem éreztem, hogy megütöttem volna magam, azonnal kiszálltam, a kismama övterelő be volt kötve.

Kórházban megvizsgáltak: zárt méhszáj, a baba szívverése jó, nincs lepényleválás, vérzés nem jelentkezett. De azért a nagy rázkódás miatt ágynyugalomra és szexmentességre szólított fel az orvos. Azt mondta, hogy az idegesség miatt vegyek be két no-spát és feküdjek le, de nem érzem magam idegesnek, a baleset időpontjában is teljesen nyugodt voltam.

12. és 19.heti UH alapján holnap lennék 25 hetes, de a doki most 23+3-nak mérte.

Lehet gond később a baleset miatt, vagy ha azonnal nem történt baj és nem ütöttem meg magam, akkor már nem valószínű? Doki azt mondta, hogy nem, de nem volt túl meggyőző.



2020. nov. 30. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg lettél vizsgálva, nem találtak semmi gondot.

Az, hogy picit kisebb a baba, előfordul a 12. hét után, nem egyformán nőnek, genetika is közre játszik. Nem a baleset miatt lett kisebb a baba, reggel, baleset előtt is pont ugyanezt mérte volna az orvos.

Nem kell aggódni.

2020. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Persze hirtelen az ijedtségtől összement a gyerek 🤦‍♀️ Az én gyerekemet is mindig kisebbnek mérték mint a mensi szerinti kora, egészségesen született de kisebb súllyal mint az átlag, most 2,5 évesen meg nagyobb a fiúknál is lány létére.
2020. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nyilván tudom, hogy nem a baleset miatt lett kisebb, de ahelyett, hogy külön kérdést tettem volna fel, egybekötöttem
2020. nov. 30. 19:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg és pihenj. A baba jól van és jól is lesz! :-)
2020. nov. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom végig kisebb volt picivel az ultrahangok alapján..szules elott 1 hettel azt mondta a doki, hogy átlagos baba, max 3200 grammal fog a világra jönni. Aha...Hát picivel több, mint 4 kilós lett a végére. Ezek csak nagyjáboli számok, hidd el, semmi baja a babádnak, megvédi a pocakod. 😊

Nekem meg sikerült elesnem olyan 17 hetes terhesen, de szerencsére semmi baja nem lett a picinek. De én is beszartam amúgy.

Jó egészséget nektek és további szép (és balesetmentes) babavárást kívánok! 😊

2020. dec. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem amúgy is később fogang, mensi szerint már 27 hetes lennék, de 12 hetesen korrigáltak. Azóta végig jó volt, de most a kórházban más vizsgált.


Egyelőre jól vagyunk, mocorog a kiscsaj, de a pocakom fáj. Nem tudom, hogy rázkódástól-e, vagy szimplán nyúlnak az izmok.

2020. dec. 2. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!