Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gyógyszer abbahagyása után...

A gyógyszer abbahagyása után azonnal lehet gyereket vállani?

Figyelt kérdés
Egyik rokonom azt mondta, hogy a gyógyszer abbahagyása után még 1 évig védekezni kell óvszerrel mert a babára káros lehet a gyógyszer utóhatása. Én Lindynette 20-at szedek, állítólag a legkisebb hormontartalmú gyógyszer. Szerintetek erre is igaz ez az állítólagos 1 éves szabály?
2008. nov. 30. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ma már olyan alacsony hotmontartalmúak a gyógyszerek pl a Lindynette is hogy nem egy évet csak 3 hónapot javasolnak, de ha ez alatt teherbe esel, sem lesz gond, de beszélj az orvosoddal.Mi három hónapot vártunk, de úgy hogy közben csak megszakítással védekeztünk, a harmadik hónap vége felé estem kb teherbe, most vagyok félidős és a babám teljesen rendben van, szépen fejlődik.
2008. nov. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azokat a bébiket sem veszik el amelyek gyogyszer mellett fogantak.A barátnőmnek azt mondta a doki nem kell várni.És állitolag a gyogyszert szedettek hamarább teherbe esnek.
2008. nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én gyógyszer szedése mellett estem teherbe. Az orvosom azt mondta, hogy ha a terhesség alatt végig szedném a tablettát, akkor sem lenne a babának semmi baja, hiszen a mai tablettákban már alig vannak hormonok.

Igaza is lett, a lányom már négy és fél éves és makk egészséges .-)

2008. nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyógyszer mellett estem teherbe, most vagyunk 37 hetesek, eddig úgy tűnik minden rendben, szépen fejlődik odabenn a baba :)
2008. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 hónapot mondott az orvos. Addig gumiztunk, utána semmi. 8 hónap után jött össze. Most 19,5 hetes vagyok.
2008. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hónapja nem szedtem a tabit, amikor terhes lettem. A babám teljesen egészséges!!! Általában 3 hónapok kéne várni, de én is azt hallottam, hogy nem lesz baj, ha akár azonnal teherbe esel a tabi abbahagyása után.
2008. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Néhány orvos azt mondja, nem kell várni, kulonosen ha alacsony hormontartalmu gyogyszerrol van szo, néha 3 hónapot mondanak. Én azért mindenképp várnék annyit, csak hoyg lássam is, hogy rendezodott és beállt a saját ciklusom és minden rendben van. Ismerek olyat, aki rogton terhes lett és jol vannak, egy barátnom ciklusaa meg már másfél éve rendszertelen a tabletta után.
2008. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én Triodenát szedtem, és 3 éven keresztül nem hagytam szünetet a szedésében. Idén 2 alkalommal elkezdtem vérezni, mikor együtt voltam a párommal, ezért hagytam abba a gyógyszer szedését, utánna ilyesmi már nem jelentkezett. (Jövőre tereztünk babát.) Viszont nem is védekeztünk sehogy, és 1 hónap elteltével teherbe estem. Az orvostól én is kérdeztem, hogy nem baj-e, hogy nem telt el 1 év a gyógyszer abbahagyása, és a baba fogantatása között, de nekem is azt mondta, hogy olyan alacsony a mai fogamzásgátlók hormontartalma, hogy nem probléma a babára nézve. Most 38 hetes terhes vagyok, és a vizsgálatok szerint egészséges a babánk, és sokat mocorog.
2008. nov. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) akkor nyugodtan tervezhetek előbbre, mint hittem :)
2008. dec. 1. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!