Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy ha peteérés alatt esek...

Hogy ha peteérés alatt esek teherbe meg szűnik a menstruáció "tünetek"?

Figyelt kérdés

Rólam annyit kell tudni hogy van egy naptáram ami jelzi a peteérés menstruáció és a többit. Még az hogy nekem a peteérés első napjától pl el kezd fájni a mellem pattanás stb.. És a kérdés az hogy ha pl peteérés 3.napján lettem terhes akkor onnantól autómatikussan meg szünnek ezek a tünetek?

Elnézést a bugyuta kérdésért tapasztalat vagyok e téren. Kérem a rossz indulatu flegma emberek hadják figyelmen kívül és lapozzonak tovább.. Kedves válaszokat előre köszönöm ☺️



2020. dec. 3. 02:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, ahhoz, hogy terhes tüneteid legyek túl kell lenni a beágyazódáson, utána kezd el a szervezet szépen termelni HCG-t..

A HCG szint kb. az elmaradt mensi után nem sokkal éri el azt a szintet, hogy tüneteket produkálhasson :) ez szimplán a véletlen műve, hogy most elmúlt a mellfájdalmad, a pattanások stb., nem olyan gyors dolog ez mint a villámcsapás..

Az első tünet az valójában mindig az elmaradt mensi :)

2020. dec. 3. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is nincs olyan, hogy peteérés harmadik napja, a peteérés egy nap (pontosabban persze, egy folyamat, de amikor megérik a pete, az csak egy nap), másodszor ne hagyatkozz az ilyen naptárakra, az csak átlagot számol, még pontos ciklus esetén sem kell, hogy jól mutassa.

A kerdésedre pedig: nem, nem kell hogy megszűnjenek. A PmS tüneteket a progeszteron okozza, ami a peteérés után termelődik függetlenül attól, hogy teherbeestél-e vagy sem.

2020. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki peteéréskor esik teherbe. Az első tünet az elmaradó menstruáció, felesleges más tüneteket keresni.
2020. dec. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem naptár mutatja a peteerest... nekem ugyanolyan menstruációs tüneteim voltak, de nem lett vérzés, mivel nem vált le a nyálkahártya. Pozitív lett a teszt.
2020. dec. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem szűnnek meg. Nekem is pontosan peteéréskor jelentkezett a megszokott mellfájdalom és a többi pms tünet is. Mikor meg kellett volna jönnie, akkor nagyon fájt a hasam, de nem úgy mint mikor megjön, hanem feszített, mint mikor peteérésem van. Utána jöttek a terhes tünetek.
2020. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítő kommenteket☺️☺️
2020. dec. 4. 00:40
 7/7 anonim ***** válasza:

A terhesség a fogantatás után egy héttel alakul ki, mert annyi idő kell ahhoz, hogy a megtermékenyített petesejt lejusson a méhbe és beágyazódjon a méhfalba.

A peteérés napján legfeljebb fogantatás történhet, feltéve, hogy a peteérés előtt közösültél, mert az ondósejteknek a szex után még fel kell jutniuk a petevezetékbe. Ahol viszont napokig elállnak, ezért pl. a peteérés előtt öt nappal történt szexből is lehet terhesség.

2020. dec. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!