Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A rosszullétek fokozatosan...

A rosszullétek fokozatosan lesznek rosszabbak vagy egyből az a szint jelentkezik ami végig kíséri az első trimesztert?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kíváncsi. 6 hetes 3 napos várandós vagyok. Eddig a fáradtság a jellemző, mellfájdalom, émelygés és étvágytalanság. Teljesen tűrhető kategóriában mindegyik. Számíthatok rá, hogy ezután jön a java?( itt a hányásra gondolok) Vagy az már jelentkezett volna?

Első baba, minden új és semmi tapasztalat.



2020. dec. 8. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinél változó. Jelentkezhet most is, jelentkezhet később is, lehet, hogy nem is lesz ☺️
2020. dec. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez személyfüggő:)
2020. dec. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Nekem csak a fáradtság jelentkezett, valamint nem tudtam enni édeset. Ennyi tünetem volt a terhesség alatt.
2020. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatos.

6 hetesen kis émelygés.

7 hetesen erős hányinger.

8 hetesen elkezdtem hányni, ami nagyon hamar vészes terhességi hányásba csapott át, a 29. hétig napi 10 hányás és akkor végre bekerültem a kórházba, ott meg tudták szüntetni a hányást, szülésig bent is maradtam.

De a legtöbb esetben nem is hánynak a nők terhesen, vagy a 12. héten abbahagyják.

2020. dec. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen csak mellfeszülés, 7 hetesen fáradtság és enyhe hányinger, majd 8 hetesen kezdődött az egész napos erős hányinger és szagundor. Hányni egyszer hánytam 10 hetesen.

13 hetesen kezdtett elmúlni a hányinger, szagundor. 14 hetesen múlt el teljesen a hányinger, a szagundor sokkal elviselhetőbb, de még mindig van olyan illat, amit nem bírok.

Minden terhesség és minden ember más, előre nem lehet tudni mi lesz. 😕

21+4 hkm

2020. dec. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a 6+1 napom már a vécé fölé görnyedve kezdtem :D És ez egyik pillanatról a másikra történt, előtte csak fáradt voltam és feszült a cicim. Szagundorom nem volt egyáltalán, de étvágytalan voltam (és folyamatos hányingerem volt egész nap, ami felerősödött, mikor éhes voltam, de továbbra sem volt étvágyam semmit enni, és ha ettem is valamit, akkor is fél órára rá borzasztó rosszul voltam- ördögi kör). 14. hétig minden reggelemet menetrendszerűen hajnali 5 és 7 között az aktuális semmi kihányásával töltöttem, a nap további részében ugyan tudtam funkcionálni, nem hánytam, de borzasztóan émelyegtem és nagyon nem voltam a toppon. A fáradékonyság a 11. héttől kicsit alábbhagyott, de a 16. hétig kitartott, ahogy az émelygés is egyre enyhült a 14. héttől kezdve (akkor már csak minden második vagy harmadik nap hánytam reggelente). A 16. hét után normális lett minden, a mellfeszülés is elmúlt és onnantól kezdve rettenetesen élveztem a terhességem. Kb az utolsó hónapig, amikor meg már türelmetlenkedtem, hogy na mikor lesz már vége, kézbe akartam venni a babám :D


Szóval kérdező, mindenkinek másképp alakul. Nekem egyből volt nagyon rossz, és apránként javult, ahogy haladtunk előre az időben. Másnak pont fordítva. Vannak, akik az elején meg sem érzik a terhességet, de az utolsó trimeszterben rettenetesen érzik magukat- nálam pl ez egyáltalán nem volt, nekem a vége is könnyed és laza volt. És kíváncsian várom, milyen lesz a második terhességem, mert nemcsak, hogy nőként más és más a dolog, de terhességenként is simán vannak eltérések.


Boldog babavárást! :)

2020. dec. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!