Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan étel, ital vagy...

Van olyan étel, ital vagy bármi egyéb amit terhességi időszakban jobb kerülni? Vagy ami esetleg kiválthatja a vetélést?

Figyelt kérdés
2020. dec. 9. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Én semmit nem kerültem, ettem ami jól esett...persze mértékkel. Egyébként az alkoholt, energiaitalt, a nyers dolgokat tartalmazó ételeket (tatár bifsztek, olyan amiben nyers tojás van) a sok májat nem ajánlják. Többen mondják a szalámit, kolbászt, camembert sajtot is. Mondjuk én ezeket ettem és nem lett bajom.
2020. dec. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyers ez ne egyel. Alkoholt ne igyál. Hat így kb ennyi.

A tonicra mondjak hogy koraszulest okozhat, de elég sokat kene meginni hozza...

2020. dec. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lazacot sem nyersen pl sushiban vagy füstöltet.
2020. dec. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy applikációm, amiben mindent jelez: zöld amit szabad/ajánlott, sárga amit feltételekkel és piros, amit tilos. Nos azok alapján éhen is halhatnék :D

Alapvetően én amit betartok, hogy nem eszek házi füstölt húsokat. Ha hőkezelve van (pl. házi pizzán), akkor már igen. A bolti füstölt áru be van vizsgálva annyira, hogy nem lehet belőle gond.

Ugyanez a helyzet a sajtokkal is. Bolti pasztőrözött, a penésztől pedig (ami ehető penész) nem lesz gond, ezt a védőnő is mondta.

Amit betartok, hogy nyers húst (kolbászhús stb...) nem eszek és nem kóstolok, mert ebből láttam már bajt.

Természetesen figyelek a koffeinre, hogy ne igyak sok kávét, energiaitalt teljesen kiiktattam, de ennyi. Minden mást megeszek, ha jólesik.

2020. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
A sok szénhidrátot, nasit, csokit meg hasonlókat illetve a “kettő helyett eszem” című kétpofára zabálást és az “ezt kívánta a baba” címén való kontrollálatlan nassolást éjjel 2-kor, különben akkora leszel mint egy ház a terhességed végére... 🙄 Thank me later.
2020. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%
5 ezt sose fogjak megköszönni. But true.
2020. dec. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!