Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetesen mennyit kéne...

26 hetesen mennyit kéne mozognia a babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A babám elég szélsőségesen mozog. Van, hogy napi 1-2x érzem és tompán, és olyan is, hogy egész nap hullánzik a hasam.

A doki szerint 5-10x kéne érezni, a védőnő pedig azt mondta, ha napi 1x érzem, akkor megnyugodhatok.



2020. dec. 10. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyém annyit mozgolódik, hogy aludni se akar hagyni. Ha nem tudnám hogy alvás közben is jár keze, lába azt hinném sose alszik. 😅

De úgy tudom a 32.héttől kell számolni, aktív fél órában legalább 10 mozgást.

2020. dec. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is 26 hetes vagyok. Nálam is nagyon változó, 2 hete hétvégén pl.komolyan megijedtem, hogy baj lehet, annyira nem mozgott, de mint kiderült, front volt, a fejem is fáj. Utána volt egy aktívabb, majd egy passzívabb időszak megint. Most megint mozog. Azokat a ,,jajj, aludni se hagy, egész éjjel mozog" meg ,,jujj, kirúgja az oldalam" érzéseket el se tudom képzelni. :D Érzem rendesen, viszont nem rúg akkorákat, hogy ne tudnék tőle aludni, vagy fájna, pedig sok ilyen idős terhes ezzel jön :D
2020. dec. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem hátsó falon tapadt, elvileg ez is befolyásolja ki mennyire hamar érzi ezeket a nagyobb rúgásokat és a hasfalam is vékony,én már 17 hetes korom óta érzem hogy mocorog, akkor még gyengén és napi egyszer kétszer, most már a hasamon is látszik ha rúgdos, a férjem is érzi őket. 😅

Nekem mondjuk a hasam is elég hamar látszott.

1-es voltam

2020. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 én is érzem a 17-18.hét óta, a férjem a 20-21.hét óta érzi a kezével, akkor már látszott is a hasamon, ahogy mozog, szóval nem ezzel van a gond :) Az, hogy milyen vastag a hasfalam, nem tudom. Normál testalkatom van, mindig volt egy kis pocakom.
2020. dec. 11. 00:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak amúgy lustább napjaink nekik is, meg a frontok is befolyásolják. Az is lehet, hogy be van fordulva és azért nem érzed mindig. De ha naponta érzed, akkor nem lehet gond.
2020. dec. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!