Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kellene aggódom, ha...

Mikor kellene aggódom, ha kevesebbet mozog a baba?

Figyelt kérdés

22 hetes vagyok, már kb. 4 hete mindennap érzem a magzatmozgást napi 7-8 alkalommal, főleg délután és este. Alvás előtt mindig bepörög :)


De tegnap nem volt aktív a babám és emiatt kicsit be stressz éltem. Persze, éreztem néha egy-egy kis rúgás, de sokkal gyengébben és kevesebbet, mint szoktam, a kávé után sem lett sokkal aktívabb, talán estére kicsit, de akkor sem az volt, amit eddig megszoktam...


Most itt ülök, várva mi van, de reggelente sosem túl aktív, így megint nem tudom eldönteni, normális-e, hogy ma még csak egy picit éreztem rúgni...


Mennyi idő után kellene már az ügyeletre mennem? Most?



2020. dec. 13. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem normális, hogy nem rúg olyan erősen, a lényeg, hogy naponta ad magáróp jelet, majd megint fog erősen mozogni, meglátod. :) Nekem front előtt lesz passzívabb, no meg lehet, hogy nem úgy fordul és azért nem érzed. Amikor a 21.héten voltunk uh-n, elég sok mozgás volt amit a monitoron láttunk, de én pl.nem éreztem, mert van még helye bőven. Ne idegeskedj :)

26 hkm

2020. dec. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ilyennel csak kinevetnek, ha odamész. Egyrészt 24.héttől általános, hogy minden nap mozognia kell a babának. Hiába érzed régóta, lehet, hogy úgy van fordulva, hogy rúgkapálhat akárhogyan, te ebből semmit sem érzel, elfér még. Ha egy egész napig semmit sem érzel az ég egy adta világon, akkor kell aggódni.

Múlt héten (25 hetesen) egész nap nem mozgott a baba, majd este beindult. Írtam is a védőnőnek. Ő is azt mondta, ha már egyszer érzem egy nap, akkor jó.

2020. dec. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor még előfordulhat, hogy nem érzed minden nap, lehet lustább napja van, vagy úgy van befordulva, hogy nem érzed. Napi egy mozgás elég még ilyenkor. Én is a 17. hét körül kezdtem el érezni minden nap, igaz akkor csak párszor, talán a 21. héten volt nekem is egy ilyen nap, hogy nem éreztem, de másnap bepótolta. 😅 Ha nagyon aggódsz próbálj meg enni egy kis csokit, az felpörgeti őket. 🙂
2020. dec. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a későbbiekben sem mozgott túl sokat a babám, olyankor ráhallgattam szívhangfigyelővel, hogy minden rendben van-e. :) Mint kiderült, csak nagy alvókája volt már a pocakomban is.

Szerintem aggodalomra semmi ok!

2020. dec. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!